Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BUFFON

Zyrtare: Buffon rikthehet në fole

Zyrtare: Buffon rikthehet në fole


17 June, 2021 @12:10

Njëri ndër portieritë më të mirë të Botës, Gianluigi Buffo, zyrtarisht është rikthyer në folenë e tij te Parma.

Parma para pak çastesh e zyrtarizoi portierin 43 vjeçar.

Buffoni karrierën e tij e kishte nisur te akademia e Parmës, më pas u transerua te Juventusi, duke e thyer rekordin e kartonit të tij në atë kohë prej 52 milionë eurove për një portierë.

Parma aktualisht gjendet në Serie B, derisa Buffoni me Parmën ka fituar Kupën e Italisë, Superkupën e Italisë dhe UEFA Cup (Europa League).


 
Të gjitha lajmet nga Serie A