Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SERIE A

Zyrtare: Trajneri i ri i Muriqit, Maurizio Sarri

Zyrtare: Trajneri i ri i Muriqit, Maurizio Sarri


9 June, 2021 @17:21

Lazio ka arritur marrëveshje me trajnerin italian, Maurizio Sarri.

Sarri ka nënshkruar kontratë deri më 2023.

Strategu italian, gjatë karrierës së tij ishte trajner në Serie A te skuadrat si: Empoli, Napoli e Juventus. Ai u shpall kampion me skuadrën e Juventusit, derisa më pas u transferua te Chelsea dhe arriti ta fitojë Europa Leaguen.

Sarri do të jetë trajner i Vedat Muriqit dhe Tomas Strakoshës në Lazio.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A