Të gjitha lajmet

ZYRTARE

Zyrtarizohet transferimi i parë i Unai Emery

Foto: Arsenal FC

Zyrtarizohet transferimi i parë i Unai Emery

5 June, 2018 @16:57

Ashtu siç edhe pritej, ashtu edhe ndodhi.

Stephan Lichtsteiner është zyrtarisht lojtar i Arsenalit.

Zvicrani transferimin e tij e kompletoi sot, ndërsa për të Arsenali nuk pagoi asgjë, pasi që kontrata e tij me Juventusin përfundon këtë verë dhe ai është lojtar i lirë.

Te Arsenali Lichtsteiner do ta bartë fanellën me numrin 12, ndërsa 34-vjeçari në fjalë do të mbetet në histori si transferimi i parë i epokës “post-Wenger” te Arsenali.MIQËSORET E ITALISË

Mancini, 3 miqësore - 3 rezultate të ndryshme

Foto: NazionaleCalcio/fb

5 June, 2018 @8:09

Italia mbrëmë ka zhvilluar edhe miqësoren e tretë dhe të fundit në kuadër të datave të lira të FIFAs para…

THE SUN

Hazard dhe De Gea, arsyeja e largimit të Zidanit

Foto: RealMadrid/fb

4 June, 2018 @22:23

Një shkrim i botuar në britaniken The Sun pohon se një natë para vendimit për dorëheqje, Zinedine Zidane, ka pasur…

VENDIMI I UEFAs

Pep suspendohet për 2 ndeshje në Champions

4 June, 2018 @19:34

Trajneri i Manchester Cityt, Josep Guardiola, është suspenduar për dy ndeshje në Ligën e Kampionëve, gjatë edicionit të ardhshëm, 2018/19,…

23-shja e ZVICRËS

Zvicra me 4 shqiptarë, Mehmedi mbetet jashtë

Foto: football.ch

4 June, 2018 @16:23

Përfaqësuesja e Zvicrës do të udhëtojë për në Rusi me 4 futbollistë me origjinë shqiptare. Granit Xhaka, Valon Behrami,…

GJERMANIA NË BOTËROR

Nuk ka vend për Sanen në Botëror

REUTERS/Arkiv

4 June, 2018 @12:53

Se çfarë konkurrence është në reprezentacionin e Gjermanisë për të qenë pjesë e 23-shes në Botëror tregon edhe fakti që…

BELGJIKA

Januzaj në listën zyrtare për Botëror

Foto: manutd.com/arkiv

4 June, 2018 @12:04

Futbollisti me origjinë nga Kosova, Adnan Januzaj, pas një kohe jo të mirë të kaluar në karrierën e tij, i…

TRAJNERI I DERITASHËM I LIRISË

Shkëmbi zyrtarizohet në Superiore

BOROZANI/ D. S.

4 June, 2018 @11:44

Pas një stinori të kaluar tejet mirë te Liria e Prizrenit, ku debutoi si trajner i parë në karrierë, Bledi…

ASHLEY COLE

38 vjeçari Cole në Championship

Foto: DerbyCounty/fb

21 January, 2019 @21:40

Mbrojtësi 38 vjeçar që aktualisht ishte lojtar i lirë pasi që u nda me LA Galaxyn në tetor të vitit…

JAN SIEWERT

Trajneri i ekipit të dytë të Dortmundit, në Premier Ligë

21 January, 2019 @21:12

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të klubit, ekipi që po kërkon mbijetesën në Premier Ligë këtë stinor, Huddersfield Town,…

ALVARO MORATA

Chelsea arrin marrëveshje me Atleticon

21 January, 2019 @16:59

Procesi i shit-blerjes së sulmuesve në Milan, Chelsea dhe Atletico Madrid si duket po i afrohet fundit. Chelsea thuhet…

HUDDERSFIELD TOWN - MANCHESTER CITY

City klinik ndaj H’fieldit që vuan për pikë

Foto: premierleague.com

20 January, 2019 @16:23

E gjashta fitore me radhë e Manchester Cityt në të gjitha garat, derisa 2019-shi vazhdon perfekt për Josep Guardiolën dhe…

ARSENAL - CHELSEA

Arsenal rindez luftën për katërshe

Foto: premierleague.com

19 January, 2019 @21:10

Me fitoren e madhe të Arsenalit sot ndaj Chelseat, lufta për të zënë vend në katërshen kryesore të Premier Ligës…

Të gjitha lajmet nga Premier League