Të gjitha lajmet

THE SUN

Hazard dhe De Gea, arsyeja e largimit të Zidanit

Foto: RealMadrid/fb

Hazard dhe De Gea, arsyeja e largimit të Zidanit

4 June, 2018 @22:23

Një shkrim i botuar në britaniken The Sun pohon se një natë para vendimit për dorëheqje, Zinedine Zidane, ka pasur një mosmarrëveshje për planet e transfereve verore te Real Madrid.

Lojtari i vetëm që e ka kërkuar Zidane ka qenë belgu i Chelseat, Eden Hazard, të cilin nuk e ka dashur kryetari i Real Madridit Florentino Perez.

Ndërsa në anën tjetër, Perez ka kërkuar me çdo kusht blerjen e David De Geas nga Manchester United, derisa Zidane ka qenë i kënaqur me Keylor Navasin.

The Sun for Zidane

Debati mes Zidanit dhe Perezit ka vazhduar për lojtarët në fjalë, derisa në një moment Zidane ka thënë: Në rregull, unë shkova. Kujdesuni Ju për ekipin.

“Fitorja e tre titujve të Ligës së Kampionëve ndoshta i ka dhënë krahë Zidanit për përzierje në politikën e transfereve të Realit, mirëpo në anën tjetër Perez dihet si njeri që i ka krijuar galacticosët nga mandati i tij i parë dhe përzierjen në transfere të të mëdhenjëve nuk e diskuton,” ka përfunduar shkrimi i The Sun.VENDIMI I UEFAs

Pep suspendohet për 2 ndeshje në Champions

4 June, 2018 @19:34

Trajneri i Manchester Cityt, Josep Guardiola, është suspenduar për dy ndeshje në Ligën e Kampionëve, gjatë edicionit të ardhshëm, 2018/19,…

23-shja e ZVICRËS

Zvicra me 4 shqiptarë, Mehmedi mbetet jashtë

Foto: football.ch

4 June, 2018 @16:23

Përfaqësuesja e Zvicrës do të udhëtojë për në Rusi me 4 futbollistë me origjinë shqiptare. Granit Xhaka, Valon Behrami,…

GJERMANIA NË BOTËROR

Nuk ka vend për Sanen në Botëror

REUTERS/Arkiv

4 June, 2018 @12:53

Se çfarë konkurrence është në reprezentacionin e Gjermanisë për të qenë pjesë e 23-shes në Botëror tregon edhe fakti që…

BELGJIKA

Januzaj në listën zyrtare për Botëror

Foto: manutd.com/arkiv

4 June, 2018 @12:04

Futbollisti me origjinë nga Kosova, Adnan Januzaj, pas një kohe jo të mirë të kaluar në karrierën e tij, i…

TRAJNERI I DERITASHËM I LIRISË

Shkëmbi zyrtarizohet në Superiore

BOROZANI/ D. S.

4 June, 2018 @11:44

Pas një stinori të kaluar tejet mirë te Liria e Prizrenit, ku debutoi si trajner i parë në karrierë, Bledi…

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Ronaldo

3 June, 2018 @22:30

Nëse mbahet në mend diçka tek futbollistët brazilian, pos artit që bëjnë me topin në këmbë, është buzëqeshja e tyre.…

TAHIR BATATINA

Largohet pas 5 vitesh

3 June, 2018 @19:22

Trajneri i deritashëm i Llapit, Tahir Batatina, nuk do të jetë në krye të skuadrës në stinorin e ardhshëm. Batatina,…

SHQIPËRIA - UKRAINA

4 gola të pranuara, në humbjen e tretë me radhë

Foto: FSHF/fb

3 June, 2018 @17:48

Pas disfatës nga Norvegjia dhe Kosova, Shqipëria e drejtuar nga Christian Panucci ka pësuar edhe humbjen e tretë me radhë…

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Shqipëria-Ukraina

Foto: FSHF/fb

3 June, 2018 @14:29

Janë publikuar 11-shet startuese për Shqipërinë dhe Ukrainën, para miqësores së sotme që nis në ora 16:00. Pas humbjes…

TRANSFER

Ballkani përforcohet me mbrojtësin e Vëllaznimit

3 June, 2018 @9:50

Me t’u ngjitur në Superligë, skuadra e Ballkanit ka filluar transferimet. Pas Leart Eminit, përforcimi i dytë i suharekasve është…

REAL MADRID - SEVILLA

Real Madridi ia rrëmben pozitën e Sevillas

19 January, 2019 @18:16

Real Madridi duke e mposhtur Sevillan me rezultat 2-0, u vendos në pozitën e tretë në La Liga. Shënuesit për…

KIKO CASILLA

Portieri i Realit, te Leeds United

17 January, 2019 @19:24

Katër vite e gjysëm është konrtata të cilën e nënshkroi portieri i deritashëm i Real Madridit, Kiko Casilla, me Leeds…

REAL BETIS - REAL MADRID

Jetike nga zëvendësuesi, për kthim në zonën Champions

Foto: realmadrid/fb

13 January, 2019 @23:04

Real Madrid edhe pse vështirë, i është kthyer fitores. Fitorja e parë e vitit 2019, ndërsa e para pas…

BARCELONA - EIBAR

Historia e La Ligas, Messi

13 January, 2019 @22:48

Lionel Messi ka shënuar golin e 400-të të tij në La Liga, ndërsa Barcelona me golin e tij dhe dy…

ATHLETIC BILBAO - SEVILLA

Bilbao falë Williamsit, ngritet

Fotot: Athletic Bilbao Official

13 January, 2019 @18:45

Sulmuesi i Athletic Bilbaos, Inaki Williams, ka shënuar dy herë sot për t’ia dhënë ekipit të tij fitoren e katërt…

Të gjitha lajmet nga La Liga