Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA U19 - FEMRAT

4 lojtare pozitive s’udhëtojnë, përgatitjet dhe miqësoret në Stamboll

Fotot: FFK

4 lojtare pozitive s’udhëtojnë, përgatitjet dhe miqësoret në Stamboll


Teksti: FFK

4 September, 2021 @17:38

Kombëtarja e Kosovës U19 në konkurrencën e femrave ndodhet në Riva Beykoz të Stambollit në Turqi, ku më 5 dhe 7 shtator do t’i zhvillojë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren turke U19, për t’u përgatitur sa më mirë për ndeshjet kualifikuese që mbahen në muajin e ardhshëm në Kroaci. Përzgjedhësi Kushtrim Munishi për këto dy ndeshje ka në dispozicion 19 futbollistëve, prej të cilave 17 janë nga liga vendore, derisa Njomza Osmani dhe Loreta Lulaj janë lojtare që luajnë në Gjermani.

Kushtrim Munishi, coach of Kosovo Womans NT U19

Me ekipin nuk kanë mundur të udhëtojnë katër lojtare, të cilat kanë rezultuar pozitive në Covid-19. Pjesë e ekspeditës janë edhe Vjollca Krasniqi, anëtare e KE-së dhe kryetare e Komisionit të futbollit të femrave, si dhe menaxherja e futbollit të femrave, Valbona Gashi-Uka.

Sot Dardanet e reja kanë mbajtur stërvitje, e cila do t’u shërbejë për t’u përgatitur për duelin e nesërm.

KOSOVA (F) Lista e futbollisteve:

Gentianë Krasniqi
Fjollë Berisha
Erona Bajrami
Eljesa Brajshori
Melisa Berisha
Rinesa Bytyqi
Lumbardha Misini
Fortesa Berisha
Erletë Shabiu
Florentina Ramadani
Gresa Berisha
Dorentina Kryeziu
Agnesa Tahiri
Anjeza Berisha
Merita Bajrami
Elma Kadriu
Agnesë Kryeziu
Njomza Osmani
Loreta Lulaj.


S'KA DORËZIM PAS HUMBJES SË THELLË

Reja: Jemi në këmbë, duhet të fitojmë!

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Reja: Jemi në këmbë, duhet të fitojmë!

04/09/21 @ 15:49

KAPITENI NË KONFERENCË ME THIRRJE SPECIALE

Berisha: Ejani tifozë! U bë kohë e gjatë që s’ju kemi parë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Berisha: Ejani tifozë! U bë kohë e gjatë që s’ju kemi parë

04/09/21 @ 16:06

LOJTARËT POTENCIALË STARTUES

Formcioni i mundshëm i Shqipërisë ndaj Hungarisë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Formcioni i mundshëm i Shqipërisë ndaj Hungarisë

04/09/21 @ 13:13

11-SHJA POTENCIALE

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Greqisë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Greqisë

04/09/21 @ 13:47

KOSOVA

FFK: Nuk ka bileta në shitje

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

FFK: Nuk ka bileta në shitje

04/09/21 @ 12:44

I ARDHURI PARA DEBUTIMIT

Nedim Bajrami pritet të debutojë nesër për Shqipërinë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Nedim Bajrami pritet të debutojë nesër për Shqipërinë

04/09/21 @ 13:01

11-SHJA POTENCIALE

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Greqisë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Greqisë

04/09/21 @ 13:47

KOSOVA

FFK: Nuk ka bileta në shitje

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

FFK: Nuk ka bileta në shitje

04/09/21 @ 12:44

BETIM FAZLIJI

Luftojmë bashkë për maksimumin ndaj Greqisë e Spanjës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Luftojmë bashkë për maksimumin ndaj Greqisë e Spanjës

03/09/21 @ 23:55

MILOT RASHICA

Të shfrytëzojmë momentin, luajmë për fitore

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Të shfrytëzojmë momentin, luajmë për fitore

03/09/21 @ 23:40

KOSOVA

Rikthehen në sterivjte, përgatiten për Greqinë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Rikthehen në sterivjte, përgatiten për Greqinë

03/09/21 @ 19:04

BERNARD CHALLANDES

Kompaktësi! Tejet i lumtur me fitore

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kompaktësi! Tejet i lumtur me fitore

02/09/21 @ 20:39

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Gjeorgjia-Kosova

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Gjeorgjia-Kosova

02/09/21 @ 19:59

GJEORGJIA - KOSOVA

Fitore historike, Kosova merr pikët e plota në Gjeorgji

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Fitore historike, Kosova merr pikët e plota në Gjeorgji

02/09/21 @ 19:55

PËRGATITORE

Kosova U21 barazon ndaj Dritës

FFK Superliga/Përfaqësuesja

Kosova U21 barazon ndaj Dritës

02/09/21 @ 18:24

11-SHET STARTUESE

Gjeorgjia-Kosova, formacionet startuese

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Gjeorgjia-Kosova, formacionet startuese

02/09/21 @ 16:36


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja