Të gjitha lajmet

JAVA E KATËRT

4 ndeshje nga Superliga

BOROZANI / ARKIV

4 ndeshje nga Superliga

12 September, 2018 @12:42

Pas dy ndeshjeve të luajtura dje, sot luhen katër ndeshjet e tjera të xhiros së katërt të Superligës së Kosovës në futboll. TABELA AKTUALE SUPERLIGA KEK-u pret në shtëpi Trepçën '89, Ferizaji pret Feronikelin, Drita Llapin, ndërsa Flamurtari Lirinë. Të gjitha ndeshjet fillojnë në ora 15:45.

ANGLIA - ZVICRA

Xhaka-Shaqiri startues, Anglia mposht Zvicrën

11 September, 2018 @23:24

Në përballjen miqësore të zhvilluar sonte në King Power të Leicesterit, Anglia ka shënuar fitore ndaj Zvicrës me rezultat minimal,…

SPANJA - KROACIA

Spanja demolon nënkampionin e botës

Fotot: mundodeportivo/tw

11 September, 2018 @22:37

Furia e kuqe spanjolle e drejtuar nga Luis Enrique ka vazhduar mbarë Ligën e Kombeve. Marco Asensio

GLASGOW RANGERS

Stërvitja e parë për Eros Grezdën

Foto: rangers fc

11 September, 2018 @19:59

Futbollisti gjakovar i kombëtares së Shqipërisë, Eros Grezda, sot për herë të parë është stërvitur me skuadrën e tij Glasgow…

BALLKANI - PRISHTINA

Prishtina ndalet në Suharekë

Foto: KFBallkani/fb

11 September, 2018 @17:39

Pa fitues u mbyll dueli i sotëm mes Ballkanit dhe Prishtinës në Suharekë, duel në të cilin të dyja skuadrat…

DRENICA - GJILANI

Pa gola në Skenderaj

11 September, 2018 @17:38

Në takimin e luajtur në "Bajram Aliu" të Skenderajt, gola nuk pati, duke bërë që të dyja skuadrat të detyrohen…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Prishtina

11 September, 2018 @15:49

Janë publikuar formacionet startuese të Ballkanit dhe të Prishtinës. Ballkani: Ruxhi, Krasniqi, Potoku, Berisha, Kukaj, Sejdiu, Baftiu, Shabani, Manevski, Emini,…

JAVA 4

Formacionet startuese: Drenica - Gjilani

FOTO/ Arkiv

11 September, 2018 @15:23

Janë caktuar formacinet startuese të Drenicës dhe të Gjilanit. Drenica: Ymeri, Pasoma, Sykaj, Bejta, Islamaj, Mustafa, Thaqi, Tahiri, Elshani, Eminhaziri,…

LIRIA - TREPÇA '89

Goleadë mitrovicase, Liria deklasohet në shtëpi

BOROZANI / ARKIV

16 October, 2018 @16:43

Në ndeshjen e zhvilluar sot në Prizren, skuadra mitrovicase e Trepçës '89 ka arritur të shënojë fitore me rezultat bindës…

FLAMURTARI - DRENICA

Pikë të plota për Drenicën në kryeqytet

16 October, 2018 @16:39

Në një nga dy takimet e ditës së sotme në Superligë, Drenica ka shënuar fitore të merituar ndaj Flamurtarit në…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Flamurtari - Drenica

16 October, 2018 @14:35

Janë publikuar formacionet zyrtare të Flamurtarit dhe të Drenicës. FLAMURTARI: Shehu, Shabani, Kabashi, Quansah, Dumani, Dragusha, Bruqi, Maliqi, Boshnjaku, Ademi,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Liria - Trepça ‘89

16 October, 2018 @14:26

Janë publikuar formacionet zyrtare të Lirisë dhe të Trepçës '89: LIRIA: Hodaj, Bytyqi, Dina, Walidjo, Gjeraj, Susuri, Mustafa, Binishi, Fetahaj…

FLAMURTARI - DRENICA

Duel ‘kuqezi’ në kryeqytet

16 October, 2018 @12:51

Përveç ndeshjes në Prizren, sot në kuadër të Superligës luhet edhe një ndeshje tjetër. Në "Fadil Vokrri" të…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga