Të gjitha lajmet

VILLARREAL - BARCELONA

8 gola, distanca në krye shkurtohet

8 gola, distanca në krye shkurtohet

3 April, 2019 @0:01

Barcelona tashmë do të pret Atletico Madridin me vetëm 8 pikë dallim dhe në rast të një gabimi në Camp Nou xhiron që vjen, lufta për titull kampioni në La Liga do të nxehet edhe më.

Kjo vjen pasi pas rezultatit të sotëm 4-4, ku Barcelona epërsinë 0-2 e ngulfati, pasi që Villarreal që po lufton për mbijetesë përmbysi gjithçka për 4-2.

TABELA AKTUALE

E atëherë u desht ndihma e të madhit Lionel Messi për të kthyer ndeshjen për të fituar së paku një pikë, ku në minutat e fundit shtesë të takimit katalonasit shënuan dy herë për të barazuar 4-4.

LEVANTE - RAYO VALLECANO

Enis Bardhi praktikisht shpëton Levanten

4 May, 2019 @15:13

Futbollisti shkupjan, Enis Bardhi, ka shënuar golin e fundit, vendimtar në përballjen që përfundoi para pak çastesh mes Levantes dhe…

3 XHIRO PARA FUNDIT

Në Spanjë ende s’dihet kush po bie

2 May, 2019 @21:56

Kur kanë mbetur edhe tre xhiro deri në fund të edicionit 2018/19 të La Ligas, ende nuk është e sigurt…

XAVI HERNANDEZ

Pas 21 vitesh futbolli aktiv, del në pension

REUTERS/Arkiv

2 May, 2019 @20:26

Ish mesfushori i Barcelonës dhe Spanjës, Xavi Hernandez në fund të këtij stinori do të pensionohet nga futbolli aktiv. …

BARCELONA - LEVANTE

Titulli i radhës për dominim dekade

27 April, 2019 @23:30

Titulli i tetë në 11 vitet e fundit për Barcelonën, mbrojtja e titullit kampion të fituar sezonin e kaluar dhe…

HUESCA - BARCELONA

Rezervat e Barçës s’ia dalin ndaj të fundit në La Liga

Foto: LaLiga/fb

13 April, 2019 @19:25

Barcelona sot ka barazuar 0-0 me Huescan, që është në vend të fundit të klasifikimit të La Ligas. Ernesto…

Të gjitha lajmet nga La Liga