Të gjitha lajmet

MAURO ICARDI

Kthehet pas 2 muajve

Kthehet pas 2 muajve

2 April, 2019 @16:48

Sulmuesi argjentinas i Interit Mauro Icardi edhe zyrtarisht i është kthyer skuadrës pas dy muajve mungesë për shkak të problemeve me ekipin.

Në listën e lojtarëve të ftuar nga trajneri Luciano Spalletti për ndeshjen ndaj Genoas të mërkurën figuron edhe Icardi, derisa Lautaro Martinez dhe Stefan de Vrij mbeten jashtë për shkak të lëndimeve.

Të ftuarit e Spallettit për ndeshje ndaj Genoas: Handanovic, Padelli, Berni; Ranocchia, Asamoah, Cedric, Miranda, Dalbert, D’Ambrosio, Skriniar, Gagliardini, Vecino, Nainggolan, Joao Mario, Valero, Perisic, Brozovic; Icardi, Keita, Politano, Colidio, Salcedo, Candreva.

SIGURUAN VENDIN E DYTË

Pas 7 vitesh i kthehen Serie A-së

12 May, 2019 @1:34

Herën e fundit pjesë e elitës ishin në vitin 2012. Dhe tash pas 7 viteve mungesë ekipi i Lecces i…

IVAN RAKITIC

Pranë marrëveshjes 50 milionëshe

10 May, 2019 @15:22

Ivan Rakitic, i cili ditë më parë u përfol se është në listën e shitjes te Barcelona, pritet që shpejt…

ANTONIO CONTE

Conte në Milano

9 May, 2019 @11:56

Trajneri italian që bëri bujë me Juventusin dhe kaloi suksesshëm te Chelsea, pritet të bëhet trajner i ri i ekipit…

PREJ SERIE B NË A

Rikthehen në elitë pas 9 stinorësh

Foto: BSFC

2 May, 2019 @22:14

Mbrëmë edhe zyrtarisht ekipi ku dikur luante Igli Tare, Brescia, i është kthyer Serie A-së. Ekipi fitoi ndaj Ascolit…

MEDIA

Moise Kean te rivali i përbetuar

Foto: juventus/fb

30 April, 2019 @14:30

Ylli i ri i Juventusit, Moise Kean, mund të përfundojë te rivali i përbetuar i bianconerëve, Inter. Sipas Corriere…

Të gjitha lajmet nga Serie A