Të gjitha lajmet

VENDIMET E DISIPLINORES

Dënohet Dinamo, s’shpëton as Chelsea

Foto: Dinamo Official/fb

Dënohet Dinamo, s’shpëton as Chelsea

2 April, 2019 @9:03

Skuadra kroate e Dinamos së Zagrebit do të luajë ndeshjen e radhës në garat evropiane pa shikues.

Kjo pasi që UEFA ka dënuar klubin për shkak të sjelljeve raciste të tifozëve të ekipit në përballje ndaj BenficësMaksimir të Zagrebit në përballjen e 7 marsit.

Ekipi është dënuar edhe me 20 mijë euro dhe vërejtje të fundit se dënimi i radhës mund t’ia mbyll stadiumin për kohë edhe më të gjatë. 47 mijë euro tjera shtesë dënim nga UEFA-ja për Dinamon kanë shkuar për shkak të ndezjes së flakadanëve, hedhjes së objekteve dhe bllokimit të shkallëve të stadiumit.

Për Dinamon luan qendërmbrojtësi i Kosovës Amir Rrahmani.

Përveç Dinamos, UEFA-ja ka dënuar edhe Chelsean me 13 mijë euro për shkak të sjelljes së pahijshme të tifozëve të ekipit në fitore ndaj Malmos më 14 shkurt. Tifozët e Chelseat kishin hudhur gjësende dhe ishin futur në fushë të lojës gjatë ndeshjes në Suedi.

Malmoja ka marrë dënim prej 58 mijë eurove për shkak se tifozët e tyre gjuajtën flakadanë dhe gjësende në fushë të lojës.

FUTBOLLISTI I PSGsë

Neymar suspendohet për sezonin e ardhshëm

27 April, 2019 @8:25

Futbollisti brazilian i Paris St Germainit, Neymar, është suspsenduar nga UEFA-ja me tre ndeshje moslojë të sezonit të ardhshëm në…

DUELET E PARA

Nata e favoritëve

Foto: Arsenal/fb

11 April, 2019 @22:58

Në natën e parë të çerekfinaleve të Europa Ligës, kanë fituar favoritët pavarësisht se a kanë qenë vendas a mysafir.…

BENFICA - FRANKFURT

Benfica vs. Frankfurt, 11-shet startuese

11 April, 2019 @19:48

Me fillim nga ora 21:00, Benfica dhe Frankfurti përballen mes vete në një prej çerekfinaleve të Europa Leagues. FORMACIONET STARTUESE …

VILLARREAL - VALENCIA

Villarreal vs. Valencia, 11-shet startuese

11 April, 2019 @19:45

Një duel spanjoll në Europa League sonte. Mes vete përballen Villarreali dhe Valencia. FORMACIONET STARTUESE: Villarreal XI: Fernández, Mario, Álvaro,…

ARSENAL - NAPOLI

Arsenal vs. Napoli, 11-shet startuese

11 April, 2019 @19:43

Ndeshja kryesore e natës së sotme në Europa League zhvillohet në Londër, ku Arsenal pret Napolin në kuadër të çerekfinaleve…

Të gjitha lajmet nga Europa League