Të gjitha lajmet

DUKAGJINI

Rama largohet, vjen trajneri i ri

Rama largohet, vjen trajneri i ri

2 April, 2019 @16:24

Pas barazimit në duelin e fundit ndaj Kikës në Hogosht, trajneri i deritashëm i Dukagjinit, Nazmi Rama ka dhënë dorëheqje nga detyra e tij.

Ndërsa, ekipi pa u vonuar ka gjetur zëvendësim për të larguarin Rama, duke e emëruar Ndue Përgjokajn trajner të parë të ekipit nga Klina.

Rama kishte ardhur në krye të klubit në fillim të këtij viti, ndërsa Dukagjini aktualisht nuk po qëndron keq në renditjen tabelare, duke qenë se është i treti në renditje të Ligës së Parë dhe po lufton fuqishëm për një vend që dërgon për Superligë.

Ekipi i ka falenderuar Ramës për angazhimin, ndërsa Dukagjini ka fituar 8 pikë në 5 ndeshje këtë vit.

Në anën tjetër debutimi i Përgjokajt në krye të shtabit teknik të Dukagjinit me ndihmës Skender Gashin do të bëhet nesër, kur ekipi nga Klina pret Vllazninë e Pozharanit në kuadër të xhiros së XXII të Ligës së Parë.

VENDIMET E DISIPLINORES

Dënohet Dinamo, s’shpëton as Chelsea

Foto: Dinamo Official/fb

2 April, 2019 @9:03

Skuadra kroate e Dinamos së Zagrebit do të luajë ndeshjen e radhës në garat evropiane pa shikues. Kjo pasi…

STEVE MCCLAREN

15 ndeshjet e fundit, 1 fitore - shkarkohet

2 April, 2019 @8:43

Skuadra e Queens Park Rangersit në Championship ka shkarkuar nga detyra trajnerin e ekipit Steve McClaren pas serisë prej 15…

DERBI I MADH

Gjilani-Drita në “Fadil Vokrri”

1 April, 2019 @15:42

Derbi që jep interesim më të madh te futbolldashësit, ajo ndërmjet Gjilanit dhe Dritës, do të luhet në Fadil Vokrri…

REAL MADRID - HUESCA

Brilanca e Benzemasë i shpëton nga befasia

Foto: RealMadrid/tw

31 March, 2019 @23:26

Një brilancë e Karim Benzemasë në minutën e fundit të kohës së rregullt, ka nxjerrë Real Madridin fitimtar sonte në…

INTER - LAZIO

Strakosha i pakalueshëm, Lazio mposht Interin

31 March, 2019 @23:08

Pasi që eliminuan Interin nga Kupa e Italisë, Lazio ka arritur të shënojë fitore edhe në Serie A ndaj nerazzurrëve…

LIVERPOOL - TOTTENHAM

Nëpër vrimë të gjilpërës, lider

Foto: premierleague.com

31 March, 2019 @20:00

Liverpool ka arritur të përbirohet në minutën e fundit të ndeshjes ndaj Tottenhamit për fitore 2-1, që e ridërgon ekipin…

FLAMURTARI - FERONIKELI

Përsëri ndalet në Prishtinë

31 March, 2019 @19:01

Për herë të dytë brenda 4 xhirove Feronikeli është ndalur në Fadil Vokrri të Prishtinës. Katër xhiro më parë…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Flamurtari - Feronikeli

31 March, 2019 @16:51

Janë caktuar formacionet zyrtare të Flamurtarit dhe të Feronikelit. FLAMURTARI: Neziri, Maxhuni, Granchov, Quansah, Dumani, Bruqi, Zeqiri, Ibrahim, Kelmendi, Bërbatovci,…

BESA - BASHKIMI K

Besa minimalisht, vazhdon rrugën për Superligë

31 March, 2019 @16:24

Në takimin e luajtur sot në shtëpi ndaj Bashkimit të Koretinit, Besës i ka mjaftuar një gol që t’i arkëtojë…

KIKA - DUKAGJINI

Dukagjini ndalet në Hogosht

FOTO/ KF Kika

31 March, 2019 @16:19

Në ndeshjen e luajtur sot në Hogosht, skuadra vendase e Kikës ka arritur ta ndalë në barazim Dukagjinin nga Klina. …

BASHKIMI - ISTOGU

Arifi në kohë shtesë sjell fitoren

3 April, 2019 @18:24

Ndeshje e barabartë përgjatë 90 minutave të kohës së rregullt, edhe pse Bashkimi i Koretinit kërkonte më shumë golin, por…

DUKAGJINI - VLLAZNIA

Milicaj hat-trick, Përgjokaj debuton me fitore

Foto: KFDukagjini/fb

3 April, 2019 @18:15

Trajneri i ri i Dukagjinit të Klinës, Ndue Përgjokaj, ka debutuar me fitore në detyrën e tij të re në…

VUSHTRRIA - BESA

Derbi me 4 gola

Foto: KFVushtrria/fb/ E. Popova

3 April, 2019 @16:49

Interesim i madh për ndeshjen në Vushtrri, derisa një pjesë e Ferki Aliut u desh të zbrazej nga gjyqtari kryesor…

FUSHË KOSOVA - VËLLAZNIMI

Përsëri dobët jashtë shtëpisë

3 April, 2019 @16:15

Vazhdon forma aspak e mirë e Vëllaznimit në takimet jashtë shtëpisë. Skuadra gjakovare, që këtë sezon ka vetëm dy fitore…

NGA KOMISIONI

Hidhet poshtë edhe ankesa e Drenasit ndaj Vllaznisë

Foto: KFVllaznia/fb/ B. Bogujevci

3 April, 2019 @12:45

Së fundi faqja zyrtare e FFK-së ka bërë të ditur se ka shqyrtuar edhe ankesën e ekipit të Drenasit ndaj…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë