Të gjitha lajmet

ATLETICO MADRID - GIRONA

15 minutat e fundit vendosin, i afrohen kryesuesit

Foto: Atletico Official/tw

15 minutat e fundit vendosin, i afrohen kryesuesit

2 April, 2019 @21:39

Atletico Madrid
Girona
Atletico Madrid 2 : 0 Girona
Diego GODIN 76', Antoine GRIEZMANN 90'

Stadiumi: Wanda Metropolitano, Madrid.

Me dy gola të shënuara në 15 minutat e fundit të ndeshjes Atletico Madrid ka arritur të kap tri pikëshin e radhës në kuadër të La Ligas, ndërsa i është afruar Barcelonës lidere në 7 pikë aktualisht.

TABELA AKTUALE

Rojiblancot kaluan në epërsi përmes golit të Diego Godinit, për t’i dhënë goditjen përfundimtare Antoine Griezmann në fund të ndeshjes për 2-0.

Kjo ka qenë fitorja e dytë me radhë e Atletico Madridit pas humbjes nga Athletic Bilbao në La Liga, ndërsa tash ekipi i Diego Simeones ka rastin që të ulë edhe më shumë epërsinë ndaj Barcelonës, pasi që më 6 prill janë mysafir në Camp Nou.

MBLIDHEN SHPRESAT

Lista e Ramiz Krasniqit për Kosovën U19

2 April, 2019 @21:17

Përzgjedhësi i Kosovës U19, Ramiz Krasniqi, ka publikuar sot listën e lojtarëve që do të marrin pjesë në grumbullimin tre…

MILAN - UDINESE

S’ndihmon as Piatek, e treta me radhë pa fitore

Foto: ACMilan/tw

2 April, 2019 @20:55

Rossonerët kanë hyrë në krizë të rezultateve. Pas dy humbjeve radhazi të pësuara nga Inter dhe Sampdoria, sonte Milan nuk…

VEDAT MURIQI

Muriqi kandidat për sulmuesin e vitit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

2 April, 2019 @18:09

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, me performancën e tij që po tregon në Superligën Turke, është bërë kandidat…

MAURO ICARDI

Kthehet pas 2 muajve

2 April, 2019 @16:48

Sulmuesi argjentinas i Interit Mauro Icardi edhe zyrtarisht i është kthyer skuadrës pas dy muajve mungesë për shkak të problemeve…

DUKAGJINI

Rama largohet, vjen trajneri i ri

2 April, 2019 @16:24

Pas barazimit në duelin e fundit ndaj Kikës në Hogosht, trajneri i deritashëm i Dukagjinit, Nazmi Rama ka dhënë dorëheqje…

VENDIMET E DISIPLINORES

Dënohet Dinamo, s’shpëton as Chelsea

Foto: Dinamo Official/fb

2 April, 2019 @9:03

Skuadra kroate e Dinamos së Zagrebit do të luajë ndeshjen e radhës në garat evropiane pa shikues. Kjo pasi…

STEVE MCCLAREN

15 ndeshjet e fundit, 1 fitore - shkarkohet

2 April, 2019 @8:43

Skuadra e Queens Park Rangersit në Championship ka shkarkuar nga detyra trajnerin e ekipit Steve McClaren pas serisë prej 15…

DERBI I MADH

Gjilani-Drita në “Fadil Vokrri”

1 April, 2019 @15:42

Derbi që jep interesim më të madh te futbolldashësit, ajo ndërmjet Gjilanit dhe Dritës, do të luhet në Fadil Vokrri…

REAL MADRID - HUESCA

Brilanca e Benzemasë i shpëton nga befasia

Foto: RealMadrid/tw

31 March, 2019 @23:26

Një brilancë e Karim Benzemasë në minutën e fundit të kohës së rregullt, ka nxjerrë Real Madridin fitimtar sonte në…

INTER - LAZIO

Strakosha i pakalueshëm, Lazio mposht Interin

31 March, 2019 @23:08

Pasi që eliminuan Interin nga Kupa e Italisë, Lazio ka arritur të shënojë fitore edhe në Serie A ndaj nerazzurrëve…

LIVERPOOL - TOTTENHAM

Nëpër vrimë të gjilpërës, lider

Foto: premierleague.com

31 March, 2019 @20:00

Liverpool ka arritur të përbirohet në minutën e fundit të ndeshjes ndaj Tottenhamit për fitore 2-1, që e ridërgon ekipin…

FLAMURTARI - FERONIKELI

Përsëri ndalet në Prishtinë

31 March, 2019 @19:01

Për herë të dytë brenda 4 xhirove Feronikeli është ndalur në Fadil Vokrri të Prishtinës. Katër xhiro më parë…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Flamurtari - Feronikeli

31 March, 2019 @16:51

Janë caktuar formacionet zyrtare të Flamurtarit dhe të Feronikelit. FLAMURTARI: Neziri, Maxhuni, Granchov, Quansah, Dumani, Bruqi, Zeqiri, Ibrahim, Kelmendi, Bërbatovci,…

BESA - BASHKIMI K

Besa minimalisht, vazhdon rrugën për Superligë

31 March, 2019 @16:24

Në takimin e luajtur sot në shtëpi ndaj Bashkimit të Koretinit, Besës i ka mjaftuar një gol që t’i arkëtojë…

KIKA - DUKAGJINI

Dukagjini ndalet në Hogosht

FOTO/ KF Kika

31 March, 2019 @16:19

Në ndeshjen e luajtur sot në Hogosht, skuadra vendase e Kikës ka arritur ta ndalë në barazim Dukagjinin nga Klina. …

VËLLAZNIMI - ONIX

Vëllaznimi bindshëm ndaj Onixit

FOTO/ KF Vëllaznimi

31 March, 2019 @16:10

Pas paraqitjeve të mira në ndeshjet miqësore në pushimin e kombëtareve, Vëllaznimi ka shënuar fitore edhe në takimin e sotëm…

VALENCIA - REAL MADRID

Humbja e parë e Zidane’it

Foto: Valencia/fb

3 April, 2019 @23:29

Valencia ngritet në pozitë të pestë të klasifikimit dhe vazhdon luftën për një vend që dërgon në Ligë të Kampionëve…

VILLARREAL - BARCELONA

8 gola, distanca në krye shkurtohet

3 April, 2019 @0:01

Barcelona tashmë do të pret Atletico Madridin me vetëm 8 pikë dallim dhe në rast të një gabimi në Camp…

REAL MADRID - HUESCA

Brilanca e Benzemasë i shpëton nga befasia

Foto: RealMadrid/tw

31 March, 2019 @23:26

Një brilancë e Karim Benzemasë në minutën e fundit të kohës së rregullt, ka nxjerrë Real Madridin fitimtar sonte në…

BARCELONA - ESPANYOL

Messi vendos derbin katalonas

Foto: FCBarcelona/tw

30 March, 2019 @19:06

Lionel Messi me sot ka shënuar 25 gola ndaj Espanyolit në 33 ndeshje të zhvilluara ndaj tyre. Argjentinasi ka…

LUCAS HERNANDEZ PI

Francezi bëhet rekord transfer i Bundesligës

27 March, 2019 @17:56

Mbrojtësi francez 23 vjeçar i Atletico Madridit, Lucas Hernandez Pi, prej sot edhe zyrtarisht është lojtar i ri i Bayern…

Të gjitha lajmet nga La Liga