Të gjitha lajmet

PORTIERI I KOSOVËS

Arijanet Muriç zyrtarisht te Nottingham Forest

Foto via NFFC Official

Arijanet Muriç zyrtarisht te Nottingham Forest

9 July, 2019 @11:10

Ish kampionia e Anglisë dhe e Evropës, Nottingham Forest, ka zyrtarizuar portierin e ri të skuadrës së tyre.

Arijanet Muriçi, porteri i reprezentacionit të Kosovës është anëtar i ri i Forestit, pasi që ka nënshkruar sot marrëveshjen e huazimit për tërë sezonin 2019/20.

Arijanet Muric @ NFFC

Muriçi është lojtar i Manchester Cityt, ku stinorin e kaluar pati disa paraqitje, por asnjë në Premier Ligë.

Nottingham Forest po synon rikthimin në Premier Ligë këtë stinor.

94

Lidhja e Vedatit me 94-shen

Foto: ntv.com,tr/fb

9 July, 2019 @10:20

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, ka përzgjedhur numrin 94 në fanellën e tij te ekipi i tij i ri Fenerbahçe.…

SULMUESI I KOSOVËS

Donis Avdijaj, rroga dhe marrëveshja me Trabzonsporin

Foto: Trabzonspor Official/fb

8 July, 2019 @20:13

Sulmuesi i Kosovës, Donis Avdijaj, tashmë u zyrtarizua te ekipi turk, Trabzonspor. Futbollisti që luajti në sezonin e fundit…

DONIS AVDIJAJ

Edhe Avdijaj në Superligën turke

8 July, 2019 @10:59

Superliga turke tashmë pritet të ketë edhe një reprezentues të Kosovës në radhët e veta. Sipas NTV-së, sulmuesi i…

E FUNDIT

Para zyrtarizimit, Muriqi në Fenerbahçe

7 July, 2019 @13:14

Skuadra e Fenerbahçes ka fituar duelin me Galatasarayin për të siguruar shërbimet e Vedat Muriqit. Sulmuesi i Kosovës, pritet…

AGIM ADEMI

Kreu i FFK-së, 9 muaj burgim efektiv

Foto: FFK

5 July, 2019 @17:18

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është dënuar me 9 muaj burgim efektiv, pasi është shpallë fajtor…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja