Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CHALLENGE LEAGUE

Artim Shaqiri zëvendëson Murat Yakin te ekipi zviceran

Artim Shaqiri zëvendëson Murat Yakin te ekipi zviceran


2 September, 2021 @12:55

Ish reprezentuesi i Maqedonisë Veriore, Artim Shaqiri, është emëruar dje trajner i ekipit të kategorisë së dytë zvicerane, Schaffhausen.

Ai ka zëvendësuar vëllaun e përzgjedhësit aktual të Zvicrës pas rezultateve jo të mira në fillim të stinorit me skuadrën, Hakan Yakin.

Schaffhausen e ka prezentuar Shaqirin si një ish lojtar me përvojë nga shumë vende, duke theksuar edhe kohën e tij të kaluar në ëBA të Anglisë, ndërsa më pas ka përmendur menaxhimin e suksesshëm të tij te Shkëndija dhe te Kukësi, para se të shkojë te Pembroke Athleta dhe së fundi Flamurtari i Vlorës, ku punoi deri në shpërthim të pandemisë.

Përndryshe, te Schaffhausen luajnë tre kosovarë, Jetmir Krasniqi, Valon Hamdiu dhe Uran Bislimi, ndërsa ka edhe shqiptarë tjerë që mbrojnë ngjyrat e Zvicrës si Amir Shaipi, Leonit Sahitaj, Mërgim Bajrami, Drilon Kastrati si dhe futbollisti i kombëtares shqiptare Bujar Lika.

Schaffhausen në Challenge League të Zvicrës pas pesë xhirove të para ka vetëm një fitore, të shoqëruara me tri barazime dhe një humbje.


ZVICRA 2-1 GREQIA

Rivali i Kosovës mposhtet në Basel

Kualifikimet për Botëror/International/Sportistë shqiptarë në botë

Rivali i Kosovës mposhtet në Basel

02/09/21 @ 00:08

PORTUGALIA 2-1 IRLANDA

I pabesueshëm! Cristiano historik përmbys për fitore

Kualifikimet për Botëror

I pabesueshëm! Cristiano historik përmbys për fitore

01/09/21 @ 23:04

ZVICRA

Granit Xhaka pozitiv në COVID-19

Kualifikimet për Botëror

Granit Xhaka pozitiv në COVID-19

01/09/21 @ 22:04

KOMISIONI DISIPLINOR

Tahir Batatina suspendohet nga KD

FFK Superliga

Tahir Batatina suspendohet nga KD

01/09/21 @ 22:03

KAZAKISTANI - UKRAINA

Supergoli i Yaremchuk s’mjafton

Kualifikimet për Botëror

Supergoli i Yaremchuk s’mjafton

01/09/21 @ 21:45

NGA KONFERENCA

Reja: Presing në sulm, për rezultat

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Reja: Presing në sulm, për rezultat

01/09/21 @ 19:40

GOLGETERI

Forma e Rashanit frikëson gjeorgjianët

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Forma e Rashanit frikëson gjeorgjianët

01/09/21 @ 19:34

NGA KONFERENCA

Challandes: Performanca e mirë sjell rezultatin e mirë

Përfaqësuesja

Challandes: Performanca e mirë sjell rezultatin e mirë

01/09/21 @ 18:47

ZVICRA 2-1 GREQIA

Rivali i Kosovës mposhtet në Basel

Kualifikimet për Botëror/International/Sportistë shqiptarë në botë

Rivali i Kosovës mposhtet në Basel

02/09/21 @ 00:08

GALATASARAY

Falcao s’është më i Galatasarayit

International/Transfere

Falcao s’është më i Galatasarayit

01/09/21 @ 00:45

RIKTHIM NË ANGLI

Salomon Rondon kthehet në Premier Ligë

Premier League/International/Transfere

Salomon Rondon kthehet në Premier Ligë

01/09/21 @ 00:10

LEGJENDA E KLUBIT

Ndahet nga Shkëndija pas 7 sezonesh

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Ndahet nga Shkëndija pas 7 sezonesh

31/08/21 @ 23:48

KOSOVARI NË TURQI

Jetmir Topalli me kontratë afatgjate në klub të ri

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Jetmir Topalli me kontratë afatgjate në klub të ri

31/08/21 @ 23:40

LEAGUE ONE

Bersant Celina rikthehet te Ipswichi

International/Sportistë shqiptarë në botë

Bersant Celina rikthehet te Ipswichi

31/08/21 @ 10:34

THE GUNNERS

Willian largohet nga Arsenali

Premier League/International/Transfere

Willian largohet nga Arsenali

30/08/21 @ 22:52

SUPERLIGA TURKE

Vazhdon forma e Fenerbahçes, me pikët e plota përsëri

International

Vazhdon forma e Fenerbahçes, me pikët e plota përsëri

29/08/21 @ 23:58

SUPERLIGA TURKE

Hadërgjonaj me shokë rrëmbejnë pikën nga Galatasarayi

International/Sportistë shqiptarë në botë

Hadërgjonaj me shokë rrëmbejnë pikën nga Galatasarayi

29/08/21 @ 23:56

SHQIP në BOTË

Florent Hadërgjonaj startues kundër Galatasarayit

International/Sportistë shqiptarë në botë

Florent Hadërgjonaj startues kundër Galatasarayit

29/08/21 @ 17:50


 
Të gjitha lajmet nga International