Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOMISIONI DISIPLINOR

Tahir Batatina suspendohet nga KD

Tahir Batatina suspendohet nga KD


1 September, 2021 @22:03

Duke analizuar xhiron e fundit të Superligës dhe duke u bazuar në raportin e gjyqtarit kryesor të ndeshjes, Komisioni Disiplinor i Superligës ka dënuar trajnerin e Llapit Tahir Batatina me dy ndeshje zyrtare të radhës me masën disiplinore: ndalesë.

Kështu, përballjet e radhës të Llapit pritet të drejtohen nga ndihmës trajneri i të kaltërve të Podujevës, derisa Batatina do të qëndrojë në tribuna.

“Kryetrajneri i Llapit Tahir Batatina është ndëshkuar me karton të kuq direkt në minutën e 86 të ndeshjes Drita-Llapi. Bazuar në Nenin 39, Paragrafi 3 i Rregullores Disiplinore: Dënohet me ndalesë për dy ndeshje zyrtare sipas radhës nga FFK,” ka shkruar ndër të tjera njoftimi i lëshuar sot nga KD.

Me këtë, Batatina nuk do të jetë në bankë në dy ndeshjet e radhës që Llapi i luan si vendas, ndaj Feronikelit në xhiron e tretë dhe ndaj Malishevës në xhiron e katërt.

Trajneri i Llapit kishte reaguar ashpër në vendimin e referit që kishte anuluar golin e tyre pas rishikimit me VAR.


KAZAKISTANI - UKRAINA

Supergoli i Yaremchuk s’mjafton

Kualifikimet për Botëror

Supergoli i Yaremchuk s’mjafton

01/09/21 @ 21:45

NGA KONFERENCA

Reja: Presing në sulm, për rezultat

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Reja: Presing në sulm, për rezultat

01/09/21 @ 19:40

GOLGETERI

Forma e Rashanit frikëson gjeorgjianët

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Forma e Rashanit frikëson gjeorgjianët

01/09/21 @ 19:34

NGA KONFERENCA

Challandes: Performanca e mirë sjell rezultatin e mirë

Përfaqësuesja

Challandes: Performanca e mirë sjell rezultatin e mirë

01/09/21 @ 18:47

PRIZRENI-16 - DRITA

Ç3: Prizreni-16 afër gjysmëfinales

Superkupa e Kosovës

Ç3: Prizreni-16 afër gjysmëfinales

01/09/21 @ 17:16

PRIZRENI-16 - DRITA

10 treshe nga Prizreni, mbyllet pjesa e parë

Superkupa e Kosovës

10 treshe nga Prizreni, mbyllet pjesa e parë

01/09/21 @ 16:40

SUPERKUPA

Pesëshet e para: Prizreni-16 - Drita

Superkupa e Kosovës

Pesëshet e para: Prizreni-16 - Drita

01/09/21 @ 15:53

PODUJEVË

Llapi jep sinjale pozitive për fushën natyrale

FFK Superliga

Llapi jep sinjale pozitive për fushën natyrale

01/09/21 @ 01:38

TRAJNERI I DRITËS

Nuhiu: Nxjerrim maksimumin nga pushimet

FFK Superliga

Nuhiu: Nxjerrim maksimumin nga pushimet

01/09/21 @ 00:41

PËRGATITORE

Drita miqësore me Kosovën U21

FFK Superliga/Përfaqësuesja

Drita miqësore me Kosovën U21

31/08/21 @ 23:55

BALLKANI

Argjend Malaj transferohet te Ballkani

FFK Superliga/Transfere

Argjend Malaj transferohet te Ballkani

31/08/21 @ 19:33

SUPERLIGA

Ermal Krasniqi, “Ylli i javës” (2)

FFK Superliga

Ermal Krasniqi, “Ylli i javës” (2)

31/08/21 @ 13:21

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (2)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (2)

31/08/21 @ 11:10

TRAJNERI I DUKAGJINIT

Dallku: Ua falëm të dy golat!

FFK Superliga

Dallku: Ua falëm të dy golat!

30/08/21 @ 19:28

TAHIR LUSHTAKU

Fiton, por i pakënaqur me referim

FFK Superliga

Fiton, por i pakënaqur me referim

30/08/21 @ 19:23

STATS

2 xhiro, 10 ndeshje, vetëm 1 fitore vendase

FFK Superliga

2 xhiro, 10 ndeshje, vetëm 1 fitore vendase

30/08/21 @ 19:14

DUKAGJINI - DRENICA

Drenica kthehet me pikët e plota në Skenderaj

FFK Superliga

Drenica kthehet me pikët e plota në Skenderaj

30/08/21 @ 19:04


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga