Të gjitha lajmet

EMPOLI - INTER

Balde sjell fitoren e radhës

Foto: fcinter/fb

Balde sjell fitoren e radhës

29 December, 2018 @16:57

Inter ka shënuar fitoren e dytë me radhë pas asaj ndaj Napolit në xhiron e shkuar.

Neroazzurrët kanë mposhtur Empolin sot, për të cilët në fushë ka qenë Frederic Veseli përgjatë 90 minutave, me golin e vetëm të shënuar nga Keita Balde, pas asistimit të kroatit Sime Vrsaljko.

TABELA AKTUALE

Me këtë fitore Inter mbledh 39 pikë nga 19 ndeshje të zhvilluara, derisa Empoli duhet të këndellet mirë e mirë përgjatë pushimit dimëror, pasi që me sot, ka regjistruar humbjen e katërt me radhë dhe është pranë zonës së rënies.

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (6)

21 October, 2019 @12:10

TopSporti.com ka zgjedhur më të mirët e xhiros së gjashtë në Superligën e Kosovës në basketboll. Ekipin e javës e…

VLERËSIMET E DERBIT

Notat e lojtarëve: ManUnited - Liverpool

Fotot: premierleague.com

21 October, 2019 @0:10

Adam Lallana i Liverpoolit erdhi nga banka rezervë për të shuar shpresat e Manchester Unitedit për fitore ndaj rivalit të…

KOSOVA NË FUTSALL

Nisin përgatitjet për kualifikime drejt Botërorit

Foto: FFK

20 October, 2019 @23:43

Kombëtarja e Kosovës në futsall e ka zhvilluar stërvitjen e parë në kuadër të përgatitjeve për rrethin e dytë kualifikues…

PRISHTINA (F) - BASHKIMI (F)

Mbrojtja e fortë e Bashkimit (F), sjellë fitore në derbi

FOTO/ Bashkimi (F)

20 October, 2019 @21:31

Një fund fenomenal në ndeshjen derbi në Ligën e Femrave, ndodhi në mes të Prishtinës dhe Bashkimit. Vashat e Prishtinës…

BASHKIMI - PRIZRENI

Derbi i qytetit, i takoi Bashkimit

20 October, 2019 @21:00

Derbi lokal i Prizrenit, i takoi Bashkimit. Bashkimi e mposhti Prizrenin me rezultat 82-73 dhe e përfundoi serinë prej…

Të gjitha lajmet nga