Të gjitha lajmet

REAL SOCIEDAD - REAL MADRID

Barazohet rekordi i Santosit, Reali gjen fitoren

Barazohet rekordi i Santosit, Reali gjen fitoren

17 September, 2017 @22:53

Real Sociedad
Real Madrid
Real Sociedad 1 : 3 Real Madrid
K.Rodrigues 28' B.Mayoral 19', K.Rodrigues (AG) 36', G.Bale 61'

Estadio Anoeta (San Sebastian)
Pas 2 barazimeve radhazi në La Liga, ReaIi i Madridit i është rikthyer fitoreve në transfertën ndaj Sociedadit. Përkundër mungesave të theksuara nga formacioni bazë, kampioni në fuqi i Spanjës shënoi fitore me rezultat 1-3 dhe njëkohësisht e barazoi rekordin historik të Santosit të Peles, si një skuadër që shënon në 73 ndeshje radhazi të paktën nga një gol. Gjithashtu kjo është hera e parë në histori të klubit që Reali shënon 11 fitore radhazi si mysafir në La Liga. TABELA AKTUALE LA LIGA Në këtë takim startues për Sociedadin ishte edhe Adnan Januzaj, i cili sonte luajti për gjithsej 77 minuta. Pas 4 xhirove, Reali ndodhet 4 pikë prapa Barcelonës lidere, e cila ka 4 fitore në po aq ndeshje.

FERIZAJI-VITIA

Kuka e Misini, ngrisin Ferizajin

Pamje nga arkivi

17 September, 2017 @19:14

Dy gola të shënuara në pjesë të parë të ndeshjes kanë mjaftuar që Ferizaji të shënojë fitoren e tretë të…

UNITED-EVERTON

United shpërthen në 10 minutëshin e fundit

17 September, 2017 @19:25

Manchester United i është kthyer ritmit të golave të 2 javëve të para të Premier Ligës. Ekipi i Jose Mourinhos…

KOSOVA-KEK

KEK-u i pandalshëm

Lojtarët e KEK-ut pas fitores së sotme/ Foto: KF KEK

17 September, 2017 @19:06

Skuadra e KEK-ut nga Obiliqi ka shënuar sot edhe fitoren e pestë me radhë në Ligë të Parë të Kosovës…

TREPÇA89-GJILANI

Gjilani me gjah të plotë nga Mitrovica

17 September, 2017 @18:01

Gjilani i Arbnor Morinës ka vazhduar me rezultate të mira këtë stinor në Superligë, ndërsa sot viktimë e tyre ishte…

VËLLAZNIMI-FERONIKELI

Faton Maloku shpëton Niklin në Gjakovë

17 September, 2017 @17:56

Dueli ndërmjet Vëllaznimit dhe Feronikelit në Gjakovë ka përfunduar 0-0, ku ekipet ndanë pikët. Derisa në pjesën e parë rastet…

DRITA-DRENICA

Pas 4 xhirosh, Drita gjen fitoren

17 September, 2017 @17:30

Skuadra e Dritës ka gjetur fitoren e parë pas 4 xhirove sot. Bardhekaltërit kanë mposhtur Drenicën në shtëpi, pas pjesës…

EL MUNDO DEPORTIVO

Edhe Bale probleme me taksa në Spanjë

25 October, 2018 @15:22

Pas Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos, tash edhe Gareth Bale gjendet në listën e zezë të Administratës Tatimore të shtetit…

TRAJNERI I RI

Conte mohon Real Madridin

25 October, 2018 @15:08

Trajneri italian që aktualisht është i lirë dhe po përflitet si emër i mundshëm për të zëvendësuar Julen Lopeteguin te…

PARA DUELIT NDAJ VIKTORIAS

Lopetegui porosit: Real Madrid është gjallë

22 October, 2018 @22:25

Trajneri i shumë kritikuar i Real Madridit që gjendet para shkarkimit nga posti i tij pas rezultateve të dobëta ka…

SHPËTIMI: IBRAHIMOVIC

Shpëtimi i mbretërve

22 October, 2018 @20:26

Super forma e Zlatan Ibrahimovicit në MLS të SHBA-së po e bën atë si zgjidhje të parë për ekipin më…

REFERI KRYESOR

Zyrtarizohet referi i El Clasicos

Foto: via MundoDeportivo

22 October, 2018 @14:00

La Liga ka zyrtarizuar sot referin e El Clasicos që vjen në fundjavën e radhës (28 tetor, Camp Nou),…

Të gjitha lajmet nga La Liga