Të gjitha lajmet

UNITED-EVERTON

United shpërthen në 10 minutëshin e fundit

United shpërthen në 10 minutëshin e fundit

17 September, 2017 @19:25

Manchester United
Everton
Manchester United 4 : 0 Everton
A. Valencia 4', H. Mkhitaryan 83', R. Lukaku 89', A. Martial (PEN) 90'+2

Old Trafford, Mançester
Manchester United i është kthyer ritmit të golave të 2 javëve të para të Premier Ligës. Ekipi i Jose Mourinhos ka shënuar fitore 4-0 ndaj Evertonit sot në Old Trafford. Antonio Valencia shënoi golin e hershëm për Unitedin për 1-0. Ky rezultat vazhdoi të jetë në semafor deri në 10 minutëshin e fundit të ndeshjes, kur United shpërtheu për të shënuar edhe tre herë në portën e të përzgjedhurve të Ronald Koemanit. TABELA AKTUALE Henrikh Mkhitaryan, Romelu Lukaku dhe Anthony Martial shënuan tre golat e vonshëm të djajve të kuq për fitoren 4-0 në fund.

FERIZAJI-VITIA

Kuka e Misini, ngrisin Ferizajin

Pamje nga arkivi

17 September, 2017 @19:14

Dy gola të shënuara në pjesë të parë të ndeshjes kanë mjaftuar që Ferizaji të shënojë fitoren e tretë të…

KOSOVA-KEK

KEK-u i pandalshëm

Lojtarët e KEK-ut pas fitores së sotme/ Foto: KF KEK

17 September, 2017 @19:06

Skuadra e KEK-ut nga Obiliqi ka shënuar sot edhe fitoren e pestë me radhë në Ligë të Parë të Kosovës…

TREPÇA89-GJILANI

Gjilani me gjah të plotë nga Mitrovica

17 September, 2017 @18:01

Gjilani i Arbnor Morinës ka vazhduar me rezultate të mira këtë stinor në Superligë, ndërsa sot viktimë e tyre ishte…

VËLLAZNIMI-FERONIKELI

Faton Maloku shpëton Niklin në Gjakovë

17 September, 2017 @17:56

Dueli ndërmjet Vëllaznimit dhe Feronikelit në Gjakovë ka përfunduar 0-0, ku ekipet ndanë pikët. Derisa në pjesën e parë rastet…

DRITA-DRENICA

Pas 4 xhirosh, Drita gjen fitoren

17 September, 2017 @17:30

Skuadra e Dritës ka gjetur fitoren e parë pas 4 xhirove sot. Bardhekaltërit kanë mposhtur Drenicën në shtëpi, pas pjesës…

CHELSEA - ARSENAL

Pa gola në derbin e Londrës

Foto: Squawka

17 September, 2017 @16:25

Me tensione të zakonshme, me shumë raste për shënim, me një karton të kuq, por pa gola është mbyllur derbi…

SHQIP NË BOTË

Lëndohet Amir Abrashi

17 September, 2017 @16:03

Në takimin që Freiburgu po e luan momentalisht ndaj Leverkusenit, nga loja në minutën e 28' është larguar Amir Abrashi.…

TREPÇA '89 - GJILANI

Trepça ‘89 - Gjilani, publikohen formacionet

17 September, 2017 @15:50

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Trepçës '89 e Gjilanit.

HOFFENHEIM-HERTHA

Hertha ndal Hoffenheimin

Foto: Hoffenheim Official

17 September, 2017 @15:41

Edhe pse Hoffenheim i Julius Nagelsmannit kishte mundësi që të mbetej në krye të klasifikimit bashkë me Hannoverin këtë xhiro,…

SASSUOLO - JUVENTUS

Super Dybala, Juve merr kreun

17 September, 2017 @14:17

Vazhdon super forma e argjentinasit Paulo Dybala! Me hat-trickun e shënuar sot, Dybala i dha fitore dhe njëkohësisht kreun kampionit…

KOLUMNE

5 PËR FUNDJAVË!

BOROZANI / ARKIV

19 October, 2018 @16:00

Një fundjavë e mbushur me super ndeshje! 5 të për mos u humbur: 1. Chelsea – Manchester Utd (e shtunë,…

LIVERPOOL

Mane është operuar!

18 October, 2018 @15:11

Sulmuesi i Liverpoolit, Sadio Mane, ka operuar dorën, pas lëndimit që e kishte me kombëtaren e tij. Futbollisti 26…

MANCHESTER UNITED

Rritje rroge për Shawin

18 October, 2018 @14:39

Mbrojtësi i majtë i Manchester Unitedit, Luke Shaw, ka nënshkruar kontratë të re 5 vjeçare me ekipin e tij. …

MOHAMED SALAH

Salah kthehet i lënduar, mjekët thonë...

FOTO/ REUTERS

13 October, 2018 @18:42

Ylli egjiptian Mohamed Salah, është rikthyher te Liverpooli i lënduar nga ndeshjet kualifikuese për Kupën e Afrikës 2019. 26 vjeçari…

PLAYER OF THE MONTH

Lojtari i muajit shtator: Eden Hazard

12 October, 2018 @14:59

Ylli belg i Chelseat, pas performancave të shkëlqyera në muajin e kaluar ka marrë çmimin e lojtarit më të mirë…

Të gjitha lajmet nga Premier League