Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERLIGA EVROPIANE

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në


7 May, 2021 @20:51

Nëntë nga 12 ekipet e Superligës Evropiane i janë zotuar UEFA-së për pjesëmarrje në gara, derisa Barcelona, Juventus e Real Madrid ende nuk kanë nënshkruar dhe mund të dënohen me mospjesëmarrje në Ligë të Kampionëve.

Arsenal, Atletico, Barcelona, Chelsea, Inter, Milan, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid dhe Tottenham — shkaktuan bujë të madhe dhe “trazira” dy-ditore derisa filluan tërheqjet nga ajo që u quajt Superliga Evropiane.

Nëntë klube, mënjano Barcelonën, Juventusin dhe Real Madridin, i janë rikonfirmuar garave të UEFA-së dhe kanë pranuar gjobat dhe dënimet për stinorin e ardhshëm.

Bashkë, nëntë klubet do të paguajnë 15 milionë euro, që do t’i distribuohet fëmijëve, rinisë dhe futbollistëve njomakë, derisa secila skuadër do të penalizohet me 5% nga të ardhurat e stinorit tjetër në garat evropiane.

“Asnjë nga gjobat nuk do të alokohet nga UEFA-ja, por do të shpërndahet sipas rregullave në futbollin rinor të komuniteteve përgjatë gjithë Evropës,” ka bërë të ditur ndër të tjera Aleksander Ceferin, njëshi i UEFA-së.

Ndërsa treshja që ende s’është shkëputur zyrtarisht nga marrëveshja, pritet të dënohet edhe më ashpër.

“UEFA ka të drejtë të merr cilindo vendim të drejtë kundër këtyre klubeve që deri tash kanë refuzuar të largohen nga e ashtuquajtura Superligë,” ka shkruar më tej njoftimi i UEFA-së.

Mediat ndërkombëtare kanë shkruar se UEFA po shqyrton të ndalojë pjesëmarrjen e këtyre skuadrave në Ligë të Kampionëve për stinorin e ardhshëm. Ndërsa në ditët në vijim mbetet të shihet se çfarë vendimi do të mirret.


KUKESI 3-1 VLLAZNIA

Kukësi nxjerr nga binarët e titullit Vllazninë

FSHF Kategoria Superiore

Kukësi nxjerr nga binarët e titullit Vllazninë

07/05/21 @ 20:21

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International/Analiza

5 për fundjavë!

07/05/21 @ 18:00

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (33)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (33)

07/05/21 @ 17:56

BALLKANI

Ballkani zyrtarizon trajnerin pas largimit të Bledi Shkëmbit

FFK Superliga

Ballkani zyrtarizon trajnerin pas largimit të Bledi Shkëmbit

07/05/21 @ 17:05

BALLKANI

Refuzohet ankesa e Ballkanit për dënimin mijëra euroshe

FFK Superliga

Refuzohet ankesa e Ballkanit për dënimin mijëra euroshe

07/05/21 @ 16:28

ARBËRIA

Arbëria ndërron stadiumin vendas, FFK aprovon kërkesën

FFK Superliga

Arbëria ndërron stadiumin vendas, FFK aprovon kërkesën

07/05/21 @ 16:15

GJYQTARËT

Caktohet gjyqtari i derbit Drita - Ballkani

FFK Superliga

Caktohet gjyqtari i derbit Drita - Ballkani

07/05/21 @ 15:57

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina kryen detyrën, tash e pret  Ferencvarosi

FFK Superliga/Champions League

Prishtina kryen detyrën, tash e pret Ferencvarosi

25/06/21 @ 21:53

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina në avantazh pas 45 minutave

FFK Superliga/Champions League

Prishtina në avantazh pas 45 minutave

25/06/21 @ 20:50

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Inter d’Escaldes

Champions League

Formacionet zyrtare: Prishtina - Inter d’Escaldes

25/06/21 @ 19:20

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina sonte për raundin e parë kualifikues në Champions League

FFK Superliga/Champions League

Prishtina sonte për raundin e parë kualifikues në Champions League

25/06/21 @ 10:29

UEFA

UEFA largon avantazhin e golit si mysafir

Champions League

UEFA largon avantazhin e golit si mysafir

24/06/21 @ 16:53

ZEKIRIJA RAMADANI

Ramadani e sheh pozitive fitoren me rezultat të ngushtë

Champions League

Ramadani e sheh pozitive fitoren me rezultat të ngushtë

23/06/21 @ 14:03

CHAMPIONS LEAGUE

Ish-kundërshtari i Dritës, në finale me Prishtinën

Champions League

Ish-kundërshtari i Dritës, në finale me Prishtinën

22/06/21 @ 22:24

FOLGORE - PRISHTINA

Prishtina në finale të raundit preliminar të Champions League

Champions League

Prishtina në finale të raundit preliminar të Champions League

22/06/21 @ 21:55

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Folgore - Prishtina

Champions League

Formacionet zyrtare: Folgore - Prishtina

22/06/21 @ 19:12

PARAKUALIFIKIMET

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

FFK Superliga/Champions League

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

21/06/21 @ 23:40


 
Të gjitha lajmet nga Champions League