Të gjitha lajmet

KUPA E FRANCËS

Befasi në Kupën e Francës, eliminohet kampioni!

Befasi në Kupën e Francës, eliminohet kampioni!

10 January, 2019 @0:01

Një befasi e madhe ndodhi sonte në Kupën e Francës.

Kampioni aktual i Kupës së Francës, gjigandi Paris Saint Germain, është eliminuar nga Guingampi.

Guingampi e eliminoi kundërshtarin duke shënuar dy herë nga penalltia përmes Yeni Atito N’Gbakoto dhe Marcus Thuramit.

Golin e PSG-së e shënoi Neymari (63’), por nuk mjaftoi për fitore.

Guingampi me këtë fitore u kualifikua në gjysmëfinale të Kupës së Francës, derisa duhet cekur se Guingampi në Ligue 1 gjendet në pozitën e fundit, ndërsa PSG në krye të tabelës.

SULMUESI ARGJENTINAS

Icardi bëhet me letra i Paris St Germainit

Foto: ucl/fb

31 May, 2020 @13:29

Tashmë edhe zyrtarisht kampioni i fundit i Francës, Paris St Germain, ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me…

MEDIA TALK

Vjen oferta edhe nga Ligue 1 për Muriqin

Foto: fenerbahce/fb

26 May, 2020 @0:58

Me paraqitjet e këtij stinori te Fenerbahçe, për sulmuesin e Kosovës Vedat Muriqi, ka ardhë edhe një ofertë befasuese, bëjnë…

NË GJYQ

Amiens padit Ligue 1 për rënie nga elita

13 May, 2020 @1:00

Klubi i futbollit, Amiens, që me vendim ka rënë nga elita e futbollit francez, Ligue 1, ka nisur padi ndaj…

MEMPHIS DEPAY

Milan drejt Depayit

6 May, 2020 @23:08

Para pak minutash Tuttomercatoweb ka bërë të ditur se Milan po përgatit ofertë për sulmuesin e Olympique Lyonit, Memphis Depay.…

JESE KAMPION

Për 1min lojë në sezon, merr medaljen e kampionit

2 May, 2020 @23:57

Futbollisti spanjoll i Paris St Germainit për vetëm një minutë të luajtur për ekipin e tij në stinorin 2019/20 ka…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1