Të gjitha lajmet

COPA DEL REY

Reali i rikthehet fitoreve

Reali i rikthehet fitoreve

9 January, 2019 @23:21

Skuadra e Real Madridit, duke e mposhtur Leganesin me rezultat 3-0, arriti avantazh para ndeshjes kthyese të këtij duel në kuadër të Copa del Rey.

Goli i parë në ndeshje erdhi nga pika e bardhë, nga e cili nuk gaboi Sergio Ramos në minutën e 44’, ndërsa në pjesë të dytë, shkëlqeu talenti brazilian Junior Vinicius, ku në minutën e 68’ asistoi te Lucas Vazquez, pastaj shënoi në minutën e 77’ për ta vulosur rezultatin e ndeshjes.

Sa për kuriozitet, ky ishte goli i 100 në karrierë për Ramosin, një numër mjaft i lartë i golave për një mbrojtës.

Në këtë ndeshje gjithashtu debutoi edhe talenti i posaardhur nga Manchester City, Brahim Diaz, në 12 minutat e fundit të ndeshjes.

Ndeshja e kthimit do të luhet më 16 janar.

REAL MADRID

E zyrtarizojnë Hazardin

7 June, 2019 @22:11

Para pak çastesh, Real Madrid ka zyrtarizuar përforcimin e shumëpërfolur. Eden Hazard është lojtar i ri i Real Madridit,…

TRAJNERI I RI I SKUADRËS

Espanyol me trajner të ri

Foto: mundo deportivo

6 June, 2019 @14:47

Skuadra katalonase, Espanyol, pas ndarjes me trajnerin Rubi, ka zyrtarizuar shefin e ri të shtabit teknik të skuadrës. Ai…

RUBI

Tekniku katalonas merr drejtimin e Betisit

Kështu e prezantoi Betis trajnerin e ri të ekipit

6 June, 2019 @14:34

Posa u arrit marrëveshja për shkëputje të kontratës me ekipin e tij të deritashëm, Espanyol, trajneri katalonas, Rubi, është zyrtarizuar…

SA KUSHTON?

Rize ia vë çmimin Vedat Muriqit

TOPSPORTI/ A. P.

3 June, 2019 @18:40

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, i cili po kërkohet nga dy ekipet e mëdha turke dhe dy nga…

MBROJTËSI I KOMBËTARES

Dy ekipe të Champions, kërkojnë Hysajn

1 June, 2019 @16:38

Mbrojtësi i djathtë i kombëtares shqiptare dhe Napolit, Elseid Hysaj, ka shprehur dëshirën të largohet nga ekipi i tij aktual.…

Të gjitha lajmet nga La Liga