Të gjitha lajmet

LEAGUE CUP SEMI FINAL TOT-CHE

VAR i jep avantazhin Spursit

Foto: CarabaoCup/fb

VAR i jep avantazhin Spursit

8 January, 2019 @23:35

Një penallti e nxjerrë nga VAR i dha mundësi Harry Kane-it që të shënojë për Tottenhamin në pjesë të parë të ndeshjes.

Ky gol, që i dha avantazhin Spursit ndaj Chelseat, ka përcaktuar rezultatin përfundimtar të ndeshjes, 1-0, ku verilondinezët udhëtojnë në Stamford Bridge më 22 janar 2019, për të përcaktuar finalistin e Kupës së Ligës angleze.

Dueli tjetër gjysmëfinal luhet mes Manchester Cityt dhe Burton Albionit nesër mbrëma në Etihad, ndërsa ajo e kthimit më 22 janar 2019.

BISEDME PËR LARGIM

Sfidë e re për Pogbën!

16 June, 2019 @13:04

Mesfushori brilant i Francës, Paul Pogba, që nuk ka treguar më të mirën e tij në rikthimin te Manchester United,…

BRAZILIANI I BRUGGE

Rekord transfer i Aston Villës

13 June, 2019 @22:44

Ekipi i rikthyer në Premier Ligë për stinorin 2019/20, Aston Villa, dëshiron të kthehet fuqishëm në elitë. Sot, ekipi…

TRAJNERI KROAT

Bilic zyrtarizohet te ekipi anglez

13 June, 2019 @14:30

Skuadra që nuk arriti të sigurojë Premier Ligën në momentin e fundit të stinorit duke u eliminuar nga Aston Villa…

E BLEJNË

Aston Villa nis me përforcime

10 June, 2019 @15:35

Pas rikthimit në Premier Ligë, ekipi i Aston Villës ka nisur të bëj përforcimet e para për sezonin e ri.…

REAL MADRID

E zyrtarizojnë Hazardin

7 June, 2019 @22:11

Para pak çastesh, Real Madrid ka zyrtarizuar përforcimin e shumëpërfolur. Eden Hazard është lojtar i ri i Real Madridit,…

Të gjitha lajmet nga Premier League