Të gjitha lajmet

PLAYER OF THE MONTH - FEBRURARY

Bruno Fernandes - lojtari i muajit shkurt

Foto: premierleague.com

Bruno Fernandes - lojtari i muajit shkurt

16 March, 2020 @13:29

Mesfushori i ri i Manchester Unitedit që erdhi në afatin kalimtar të janarit nga Sportingu, Bruno Fernandes, është shpallë lojtari më i mirë i Premier Ligës angleze për muajin shkurt 2020.

Njeriu që debutoi më 1 shkurt për ekipin e djajve të kuq, brenda muajit të parë të debutimit të tij, tregoi ndikimin e tij në ekip, derisa impresionoi në përballje ndaj Wolvesit, para se të jepte asistin vendimtar në fitore ndaj Chelseat. E pas saj shëklqeu në fitore ndaj Watfordit me gol e asist, në atë që e quajti ditë speciale.

ANGLI

Të gjitha ligat angleze në pushim deri më 3 prill

13 March, 2020 @12:11

Para pak çastesh u mor vendimi që edhe të gjitha ligat profesionale të futbollit në Angli të shkojnë në pushim.…

ARSENAL

Mikel Arteta pozitiv në coronavirus

12 March, 2020 @23:31

Para pak çastesh BBC Sport ka bërë të ditur se trajneri i Arsenalit, spanjolli Mikel Arteta, është testuar pozitiv në…

FA CUP: DERBY COUNTY 0-3 MANCHESTER UNITED

Ighalo çon Unitedin në çerekfinale të FA Kupës

Foto: ManchesterUnited/fb

5 March, 2020 @22:42

Sulmuesi nigerian i Manchester Unitedit, Odion Ighalo, i ardhur në afatin kalimtar të janarit në Old Trafford, ka shënuar dy…

CORONAVIRUS ALARM

PL ndalon shtrëngimin e duarve para loje

5 March, 2020 @22:29

Elita e futbollit anglez, Premier League, ka bërë të ditur sot se ka ndaluar shtrëngimin e duarve që bëhet zakonisht…

LIVERPOOL 3-2 WEST HAM UNITED

Barazim rekordi dhe përmbysje, për të vazhduar dominimin total

Foto: premierleague.com

24 February, 2020 @23:09

Liverpool nuk ka lejuar të befasohet nga West Ham Unitedi i David Moyesit, të cilët rezultatin prej 1-0 e kthyen…

Të gjitha lajmet nga Premier League