Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BULLETIN NR 12 @ EURO2016

Buletini 12: Ditët e shpresës

Buletini 12: Ditët e shpresës


Buletini i 12 i EURO2016

21 June, 2016 @9:11

100’000 TE DE BIASI

Selektori i kombëtares shqiptare ka arritur numrin e 100 mijë përcjellësve në Facebook dhe u ka thënë të gjithëve: Grazie - Falemnderit. I ka pasur afro 80 mijë para europianit.

d

MOS BLENI ‘PUMA’

Fanellat e shkyera të Zvicrës në ndeshje ndaj Francës janë bërë objekt talljeje në mbarë botën. Ndërsa kësaj i kontriboi shumë edhe Xherdan Shaqiri që sipas Blickut ka thënë: Shpresoj që Puma nuk prodhon kondomë.

g

KOMBINIMET PËR SOT

Sot duhet që Turqia të mposht Çekinë saktë 1-0, ose të barazojë me cilindo rezultat që Shqipëria t’i shtojë gjasat për të tetën e finales.

Por, para kësaj Gjermania duhet të shkelë Irlandën Veriore duke e mposhtur 4-0.

Shpresa, vdes e fundit - faktikisht në ndeshjet e nesërme.

m

MIRATOHET MILIONËSHI

Shteti i Shqipërisë ka miratuar bonuset për fitoren ndaj Rumanisë dhe hiç më pak se 1 milionë euro do të derdhen në llogarinë e FSHF-së si shpërblim për kuqezinjtë për 3 pikëshin historik.

d

PO TË VAZHDOJMË

Po doli ndonjë kombinim nga ndeshjet e mbetura të grupeve të EUROs dhe Shqipëria vazhdoi garimin në EURO2016 prej të tetës së finales… Uh… e paimagjinueshme çfarë do të bënin Tifozat Kuq e Zi në të gjitha anët e Francës.

g

TOPI I RI

UEFA ka prezentuar topin e ri të Adidasit me të cilin do të zhvillohen ndeshjet prej të tetës së finales së EURO2016. E ditë më parë, si për baksuzllëk, një top u shpërthye gjatë ndeshjes.

i

LIDERI I VËRTETË

Uellsiani Gareth Bale është treguar të jetë lider i vërtetë i ekipit deri më tani. Ai ka shënuar tre gola, për të dalë i pari në listën e shënuesve të EUROs, ndërsa ka udhëhequr ekipin si një lider i vërtetë në fitimin e Grupit B të EURO2016 duke e lënë Anglinë pas.

b

TIFOZI

Çfarë të shtohet më shumë për këtë tifoz anglez djathtas?

f

TURQIA NË BELA

Rezultatet jo të mira të Turqisë burojnë diku. E përditshmja Fanatik duke analizuar fotografitë e stërvitjes së fundit të reprezentacionit ka nxjerrë këtë pamje.

p


GRANIT XHAKA

Shpjegon atletet e reja

Premier League/UEFA Euro 2016/Sportistë shqiptarë në botë

Shpjegon atletet e reja

21/06/16 @ 08:53

GIANNI DE BIASI

Arrin 100 mijë përcjellës

Kombëtarja

Arrin 100 mijë përcjellës

21/06/16 @ 08:41

HAPET ARKA

1 milionë euro premi për kuqezinjtë

Kombëtarja

1 milionë euro premi për kuqezinjtë

21/06/16 @ 08:24

DUELET

Rivalët e ekipeve shqiptare në Europa Ligë

FSHF Kategoria Superiore/Europa League

Rivalët e ekipeve shqiptare në Europa Ligë

21/06/16 @ 08:19

GJOBA

€100’000 gjoba për ndërprerje

UEFA Euro 2016

€100’000 gjoba për ndërprerje

21/06/16 @ 08:14

DITARI NR. 11 @ EURO2016

Perfeksionimi i Gareth Bale

UEFA Euro 2016/Analiza

Perfeksionimi i Gareth Bale

21/06/16 @ 08:02

GRUPI B

Anglia humb vendin e parë

UEFA Euro 2016

Anglia humb vendin e parë

20/06/16 @ 22:52

GRUPI B

Fitore për kualifikim si lider

UEFA Euro 2016

Fitore për kualifikim si lider

20/06/16 @ 22:49

GRUPI B

Formacionet zyrtare: Rusi-Uells

UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Rusi-Uells

20/06/16 @ 20:00

GRUPI B

Formacionet zyrtare: Sllovaki-Angli

UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Sllovaki-Angli

20/06/16 @ 19:55

TRANSFER

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

Premier League/La Liga/UEFA Euro 2016/Transfere

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

22/02/21 @ 18:10

ISH TRAJNERI KUQEZI

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

FSHF Kategoria Superiore/Kombëtarja/UEFA Euro 2016

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

26/11/19 @ 17:09

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

UEFA Euro 2016

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27/07/18 @ 10:00

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

1 vit nga nata historike!

11/10/16 @ 16:31

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

International/UEFA Euro 2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

08/10/16 @ 12:26

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

UEFA Euro 2016

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10/09/16 @ 13:20

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Champions League/Europa League/UEFA Euro 2016

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

18/07/16 @ 15:01

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

Russia 2018/Përfaqësuesja/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shevchenko përballë Kosovës

15/07/16 @ 16:00

BELGJIKË

Shkarkohet Wilmots

Russia 2018/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shkarkohet Wilmots

15/07/16 @ 15:38

EURO2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

UEFA Euro 2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

13/07/16 @ 16:08


 
Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016