Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DITARI NR. 11 @ EURO2016

Perfeksionimi i Gareth Bale

Fotografitë: uefaeuro/facebook

Perfeksionimi i Gareth Bale


21 June, 2016 @8:02

VAJI RUS

Interesante ishte të shihnim një fans rus të qante. Pas gjithë atyre rusëve të depërtuar e nëpër burgje, regjisori vendosi të sillte një fans më ndryshe. Megjithatë nuk i kanë punët për të qarë. Rusia ka një ekip të talentuar të cilët mund të jenë në gati për çerekfinalet e Botërorit pas dy viteve. Vetëm ju duhet Slutsky dhe rinim i mbrojtjes. Mesfusha e sulmi kanë marr goxha një përvojë të mirë.

r

PERFEKSIONI I BALE’it

Përvojë të mirë kanë marr edhe krejt ekipi i Uellsit. Mbrëmë pamë një Uells dominues, një Uells që luajti pa dorëza. Të shihje Uellsin të sulmonte ashtu pas dy ndeshjeve goxha të ngurtësuara ishte befasi e këndshme. Janë ekip i mirë, kanë për lider njërin nga më të mirët në botë. Gareth Bale po tregon ato ditët e tij dominuese nga koha e Spurs pas qëndrimit në hije të Cristianos këto vite. Sikur Ramsey të ishte më pak i çoroditur në fushë – diçka që shfaq edhe tek Arsenali, Uellsi do të ishte shumë më vrastar në sulm. Mbrojtja ka qenë shumë më e mirë se nga ndeshja me Anglinë dhe është rikuperuar në momentin më të mirë. Mesfusha nuk ka mbetur mbrapa sidomos me angazhimin e krahëve.

t

GJYNAHU ANGLEZ

Anglia është për gjynah. Dhe faji është vetëm tek Roy Hodgson. Dhe atë ka filluar qysh para nisjes së këtij kampionati duke lënë jashtë Drinkwater, Townsend dhe emra të tjerë në formë e që kanë kaluar më shumë kohë në fushë se sa më shumë se gjysma e përbërjes ofensive. Wilshere, Henderson, Sturridge nuk janë të këqij. Nuk janë të dobët, por duhet të kuptojmë që nevojitet kohë për tu rikuperuar. Dhe kjo kohë nuk është tani, e aq më pak kombëtarja e Anglisë. As Rooney nuk është në formë me pozitën ku po detyrohet të luaj, e Lallana në krahë?! Seriozisht?! Nuk janë të detyruar të luajnë me qendërsulmues e dy krahë vetëm pse është në trend. Anglia nuk ka krahë më shumë se 10sh në Rooney e dyshe qendërsulmuese në Vardy e Kane. Po të mos ishte Leicester kampion, Hodgson s’do të ftonte as Vardyn, ngjashëm siç ka lënë jashtë Drinkwaterin. Është vonë për Anglinë për të rehatuar ekipin. Ky kampionat ka përfunduar dhe mbetet të shohim se me kë do të luajnë pasi s’mendoj që do të mbesim ne në pozitën që jemi tani si kombëtare.

p

KOMBINIMET KUQEZI, SOT

Fitore prej katër golash e Gjermanisë dhe barazim i Turqisë me Çekinë na nevojiten sot. Edhe fitorja e Turqisë me vetëm një gol diferencë kryen punë. Njëra duhet të ndodh. Përndryshe kampionati për neve përfundon. Sidoqoftë kemi bërë punë të shkëlqyeshme!

r

Nuk janë të pamundura, pasi që Gjermania nuk është si Anglia, pos nëse luajnë me 9sh fals përsëri. Në fakt mendoj që Irlanda Veriore edhe mund të befasoj gjermanët. Polonia mund të përfundoj në pozitën e parë. Nëse arrijnë të shënojnë mund ti shohim deri në katër të fundit. Nëse asgjë, interesante do të jetë të shohim dy nga mesfushat më të mira në Evropë sonte. Kroatëve nëse s’gaboj ju mungon Modric, por kanë Kovacicin që mund ta zëvendësoj e edhe Rakitic është në formë të mahnitshme. Tek spanjollët Iniesta për momentin po le në hije të tjerët.


GRUPI B

Anglia humb vendin e parë

UEFA Euro 2016

Anglia humb vendin e parë

20/06/16 @ 22:52

GRUPI B

Fitore për kualifikim si lider

UEFA Euro 2016

Fitore për kualifikim si lider

20/06/16 @ 22:49

GRUPI B

Formacionet zyrtare: Rusi-Uells

UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Rusi-Uells

20/06/16 @ 20:00

GRUPI B

Formacionet zyrtare: Sllovaki-Angli

UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Sllovaki-Angli

20/06/16 @ 19:55

KONFERENCA

Shpresojmë të na buzëqeshë fati

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Shpresojmë të na buzëqeshë fati

20/06/16 @ 19:33

KONFERENCA

Jemi grup i bashkuar, fitorja e merituar

Jemi grup i bashkuar, fitorja e merituar

20/06/16 @ 19:31

SHORTI

Shkëndija mëson kundërshtarin në Europa League

Europa League/International

Shkëndija mëson kundërshtarin në Europa League

20/06/16 @ 18:10

TRAJNERI

Lazio me trajner të ri

Serie A/Transfere

Lazio me trajner të ri

20/06/16 @ 15:12

KUQEZINJTË

Arrijnë në rezidencë

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Arrijnë në rezidencë

20/06/16 @ 15:07

GRUPI B - DUELET E FUNDIT

Luajnë për pozitat përfundimtare

UEFA Euro 2016

Luajnë për pozitat përfundimtare

20/06/16 @ 14:35

MEDIA SPANJOLLE

Hysaj zëvendësim i Dani Alvesit

Serie A/La Liga/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Hysaj zëvendësim i Dani Alvesit

20/06/16 @ 14:15

FLUTURIMI

Aterim i detyruar i kuqezinjëve, pa rrezik

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Aterim i detyruar i kuqezinjëve, pa rrezik

20/06/16 @ 13:58

DREJT EUROPËS!

Kukësi me rival malazez

FSHF Kategoria Superiore/Europa League

Kukësi me rival malazez

20/06/16 @ 13:42

SHORTI

Skënderbeu mëson kundërshtarin në Ligë të Kampionëve

FSHF Kategoria Superiore/Champions League

Skënderbeu mëson kundërshtarin në Ligë të Kampionëve

20/06/16 @ 13:36

FACEBOOK

UEFA: Ti Shqipëri më jep nder

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

UEFA: Ti Shqipëri më jep nder

20/06/16 @ 13:09

TRANSFER

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

Premier League/La Liga/UEFA Euro 2016/Transfere

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

22/02/21 @ 18:10

ISH TRAJNERI KUQEZI

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

FSHF Kategoria Superiore/Kombëtarja/UEFA Euro 2016

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

26/11/19 @ 17:09

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

UEFA Euro 2016

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27/07/18 @ 10:00

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

1 vit nga nata historike!

11/10/16 @ 16:31

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

International/UEFA Euro 2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

08/10/16 @ 12:26

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

UEFA Euro 2016

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10/09/16 @ 13:20

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Champions League/Europa League/UEFA Euro 2016

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

18/07/16 @ 15:01

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

Russia 2018/Përfaqësuesja/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shevchenko përballë Kosovës

15/07/16 @ 16:00

BELGJIKË

Shkarkohet Wilmots

Russia 2018/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shkarkohet Wilmots

15/07/16 @ 15:38

EURO2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

UEFA Euro 2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

13/07/16 @ 16:08


 
Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016