Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DEKLARATA PAS FITORES

Challandes vlerëson njërin prej futbollistëve debutues

Bernard Challandes/ Foto: FFK

Challandes vlerëson njërin prej futbollistëve debutues


1 June, 2021 @23:19

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, në deklaratën e tij pas ndeshjes ka vlerësuar futbollistin debutues të kombëtares, Destan Bajselmani.

Derisa është shprehur të jetë i kënaqur me paraqitjen e ekipit dhe ka pranuar se nuk ka qenë ndeshje e vështirë, ai ka vlerësuar edhe Bajselmanin.

“Ka qenë ndeshje serioze dhe e mirë. Nuk ka qenë ndeshje e vështirë, por ka qenë me rëndësi të luhet thjeshtë. Kemi kontrolluar ndeshjen dhe kemi ndërtuar aksione të mira dhe në fund jam i kënaqur me atë çfarë treguam sonte. Bajselmani ka bërë një paraqitje të mirë, edhe pse sot si mbrojtës nuk ka pasur punë të vështirë, por ka luajtur mirë me topin,” ka thënë zvicerani Challandes.

Kosova me fitoren 4-1 ndaj San Marinos sonte, ka nisur mbarë miqësoret e qershorit ku pas 3 ditësh do të ndeshet me Maltën në Klagenfurt. Në javën tjetër Dardanët udhëtojnë drejt Antalyas, ku do të ndeshen me Guinenë (8 qershor) dhe Gambinë (11 qershor).


KOSOVA - SAN MARINO

Test i lehtë për Kosovën, Muriqi i shfryhet San Marinos me 4 gola

Përfaqësuesja

Test i lehtë për Kosovën, Muriqi i shfryhet San Marinos me 4 gola

01/06/21 @ 19:46

ZYRTARE

ZYRTARE: Ancelotti rikthehet në Real Madrid

Premier League/La Liga

ZYRTARE: Ancelotti rikthehet në Real Madrid

01/06/21 @ 19:01

EURO2020

Lista përfundimtare e Anglisë, në listë edhe Arnold

Evropiani

Lista përfundimtare e Anglisë, në listë edhe Arnold

01/06/21 @ 18:28

RENOVA

Renova ndanë rrugët me mesfushorin prizrenas

International

Renova ndanë rrugët me mesfushorin prizrenas

01/06/21 @ 17:36

PREMIER LEAGUE

5 trajnerë në garë për trajnerin e vitit në Premier League

Premier League

5 trajnerë në garë për trajnerin e vitit në Premier League

01/06/21 @ 17:19

11-SHET

Formacionet zyrtare: Kosova - San Marino

Përfaqësuesja

Formacionet zyrtare: Kosova - San Marino

01/06/21 @ 16:34

WERDER BREMEN

Milot Rashica bëhet me trajner të ri

Bundesliga/Transfere

Milot Rashica bëhet me trajner të ri

01/06/21 @ 16:05

“E urrej futbollin modern”

Evropiani/Përfaqësuesja/Premier League

“E urrej futbollin modern”

19/06/21 @ 12:30

KOSOVA U19

Lista e Kosovës U19, për miqësoret e qershorit

Përfaqësuesja

Lista e Kosovës U19, për miqësoret e qershorit

15/06/21 @ 15:44

KOSOVA

Dion Ajvazi i thotë “PO” Kosovës

Përfaqësuesja

Dion Ajvazi i thotë “PO” Kosovës

14/06/21 @ 12:28

KOSOVA - GAMBIA

Supergoli i Arbër Hoxhës, Kosova fiton miqësoren e fundit

Përfaqësuesja

Supergoli i Arbër Hoxhës, Kosova fiton miqësoren e fundit

11/06/21 @ 20:49

KOSOVA - GAMBIA

Mbyllet pjesa e parë, ky është rezultati i ndeshjes Kosova - Gambia

Përfaqësuesja

Mbyllet pjesa e parë, ky është rezultati i ndeshjes Kosova - Gambia

11/06/21 @ 19:41

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Kosova - Gambia

Përfaqësuesja

Formacionet zyrtare: Kosova - Gambia

11/06/21 @ 17:55

MIQËSORE

Kosova sot zhvillon miqësoren e fundit

Përfaqësuesja

Kosova sot zhvillon miqësoren e fundit

11/06/21 @ 13:43

KOSOVA U21

Zëvendësuesit vendosin, Kosova U21 mposhtë Andorrën U21

Përfaqësuesja

Zëvendësuesit vendosin, Kosova U21 mposhtë Andorrën U21

08/06/21 @ 23:38

GUINEA - KOSOVA

Kosova me rezultat zhgënjyes përballë Guinesë

Përfaqësuesja

Kosova me rezultat zhgënjyes përballë Guinesë

08/06/21 @ 18:02

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Kosova - Guinea

Përfaqësuesja

Formacionet zyrtare: Kosova - Guinea

08/06/21 @ 15:38


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja