Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

INTERNATIONAL

Demba Ba pensionohet nga futbolli

Demba Ba pensionohet nga futbolli


13 September, 2021 @22:10

Ish-futbollisti i Chelseat, Demba Ba, sot është pensionuar nga futbolli aktiv.

Demba Ba, në llogarinë e tij personale ka bërë të ditur se ka përfunduar karrierën prej 16 viteve.

Sulmuesi 36 vjeçar, gjatë karrierës së tij ka luajtur te skuadrat: Rouen, Mouscron, Hoffenheim, West Ham United, Newcastle United, Chelsea, Besiktas, Shanghai, Goztepe, Basaksehir dhe së fundi Lugano.

Demba Ba në 386 ndeshje ka shënuar 181 gola.


DRENICA

29 topa Drenicës nga Mërgim Vojvoda

FFK Superliga

29 topa Drenicës nga Mërgim Vojvoda

13/09/21 @ 21:38

LIGA e DYTË

Lepenci 2 në 2

FFK Liga e Dytë

Lepenci 2 në 2

13/09/21 @ 18:42

KF DRITA

Ardian Nuhiu 100! Drita shënon jubilun

FFK Superliga

Ardian Nuhiu 100! Drita shënon jubilun

13/09/21 @ 18:20

STAR OF THE GAMEWEEK

Ardit Tahiri “Ylli i javës” (3)

Kualifikimet për Evropian/FFK Superliga

Ardit Tahiri “Ylli i javës” (3)

13/09/21 @ 18:01

VENDIM I KV

I hiqet kartoni i kuq

FFK Superliga

I hiqet kartoni i kuq

13/09/21 @ 17:45

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (3)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (3)

13/09/21 @ 17:01

CORONAVIRUS

Fizioterapisti i kombëtares shqiptare, humb betejën me COVID-19

Kombëtarja

Fizioterapisti i kombëtares shqiptare, humb betejën me COVID-19

13/09/21 @ 12:29

SHAQIRI @ LYON

Xherdan Shaqiri debuton me asist si startues

Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë

Xherdan Shaqiri debuton me asist si startues

13/09/21 @ 11:59

PAS 3 XHIROSH

4 pa humbje, 4 pa fitore - pas 3 xhirove

FFK Superliga

4 pa humbje, 4 pa fitore - pas 3 xhirove

13/09/21 @ 11:52

PARA NDESHJES

Nënkryetari i UEFA-së, falenderon FFK-në për pritje

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja/International

Nënkryetari i UEFA-së, falenderon FFK-në për pritje

08/09/21 @ 16:15

MESFUSHORI I KOSOVËS

“Nuk arriti nivelin që kërkuam” —  Shala drejt Turqisë

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

“Nuk arriti nivelin që kërkuam” —  Shala drejt Turqisë

08/09/21 @ 12:10

DANIMARKA 5-0 IZRAELI

Perfeksioni danez, vazhdon

Kualifikimet për Botëror/International

Perfeksioni danez, vazhdon

07/09/21 @ 23:25

HOLANDA 6-1 TURQIA

Depay hattrick, hakmarrje e rëndë e tulipanëve

Kualifikimet për Botëror/International

Depay hattrick, hakmarrje e rëndë e tulipanëve

07/09/21 @ 22:43

ANGLIA U21 - KOSOVA U21

Paraqitje dinjitoze, por Kosova U21 mposhtet nga Anglia U21

Përfaqësuesja/International

Paraqitje dinjitoze, por Kosova U21 mposhtet nga Anglia U21

07/09/21 @ 21:50

PËRGATITORE

Loreta Lulaj hat-trick në fitoren e Kosovës ndaj Turqisë

Përfaqësuesja/International

Loreta Lulaj hat-trick në fitoren e Kosovës ndaj Turqisë

07/09/21 @ 21:29

NGA KONFERENCA E SELEKTORIT TË SPANJËS

Enrique: Më pëlqen loja e Kosovës

Kualifikimet për Botëror/International

Enrique: Më pëlqen loja e Kosovës

07/09/21 @ 20:11

ANGLIA U21 - KOSOVA U21

Anglia U21 - Kosova U21, 11-shet startuese

Përfaqësuesja/International

Anglia U21 - Kosova U21, 11-shet startuese

07/09/21 @ 19:01

SHQIPËRIA U21

Paraqitje e zbehtë, Shqipëria U21 mposhtet nga Çekia U21

Kombëtarja/International

Paraqitje e zbehtë, Shqipëria U21 mposhtet nga Çekia U21

06/09/21 @ 19:49

SELEKTORI I SPANJËS

Enrique: Fokusohemi te Kosova

Kualifikimet për Botëror/International

Enrique: Fokusohemi te Kosova

06/09/21 @ 16:35


 
Të gjitha lajmet nga International