Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DRITA - GJILANI

Derbi i Anamoravës në “Fadil Vokrri”

Derbi i Anamoravës në “Fadil Vokrri”


26 September, 2021 @10:20

Sot do të luhet derbi më i zjarrtë në Superligën e Kosovës në futboll, në mes të Dritës dhe Gjilanit.

Derbi i Anamoravës do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Drita me fitore eventual dhe nëse lëshon pikë Ballkani kundër Malishevës, do të ngritet në krye të tabelës, kurse Gjilani kërkon këndellje pas barazimit me Prishtinën.

TABELA AKTUALE

Drita me 11 pikë sikurse Ballkani lider, gjendet në pozitën e dytë, derisa Gjilani me 6 pikë gjendet në pozitën e pestë.

Ndeshja luhet nga ora 15:00.


FERONIKELI - PRISHTINA

Kampionja kërkon ngritjen në Drenas

FFK Superliga

Kampionja kërkon ngritjen në Drenas

26/09/21 @ 10:09

LIGA e DYTË

Behari regjistron fitoren e parë, ngritet në tabelë

FFK Liga e Dytë

Behari regjistron fitoren e parë, ngritet në tabelë

25/09/21 @ 21:45

KEK-u - PRIZRENI

KEK-u lëshon pikë përë herë të parë

FFK Liga e Dytë

KEK-u lëshon pikë përë herë të parë

25/09/21 @ 21:38

FLAMURTARI - 2KORRIKU

2 Korriku ndalet nga Flamurtari

FFK Liga e parë

2 Korriku ndalet nga Flamurtari

25/09/21 @ 18:10

RAHOVECI 6-1 LIRIA

Rahoveci demolon Lirinë

FFK Liga e parë

Rahoveci demolon Lirinë

25/09/21 @ 17:34

ISTOGU - TREPÇA'89

Penalltia siguron fitoren e rëndësishme për ‘89shin

FFK Liga e parë

Penalltia siguron fitoren e rëndësishme për ‘89shin

25/09/21 @ 17:21

VËLLAZNIMI 4-0 BESA

Vëllaznimi bindës, fitorja e katërt rresht

FFK Liga e parë

Vëllaznimi bindës, fitorja e katërt rresht

25/09/21 @ 17:18

FERONIKELI - PRISHTINA

Kampionja kërkon ngritjen në Drenas

FFK Superliga

Kampionja kërkon ngritjen në Drenas

26/09/21 @ 10:09

ULPIANA 0-0 DUKAGJINI

Raste po, gola jo në derbin e të rikthyerve

FFK Superliga

Raste po, gola jo në derbin e të rikthyerve

25/09/21 @ 17:06

LLAPI 1-1 DRENICA

As pas 6 xhirosh, s’ka fitore për Llapin

FFK Superliga

As pas 6 xhirosh, s’ka fitore për Llapin

25/09/21 @ 17:03

FORMACIONET STARTUESE

11-shet startuese: Ulpiana-Dukagjini

FFK Superliga

11-shet startuese: Ulpiana-Dukagjini

25/09/21 @ 14:31

FORMACIONET STARTUESE

11-shet startuese: Llapi-Drenica

FFK Superliga

11-shet startuese: Llapi-Drenica

25/09/21 @ 14:19

REFERËT

Përcaktohet gjyqtari kryesor i derbit Drita-Gjilani

FFK Superliga

Përcaktohet gjyqtari kryesor i derbit Drita-Gjilani

23/09/21 @ 23:29

DISIPLINORJA

Ballkani e Gjilani në disiplinore

FFK Superliga

Ballkani e Gjilani në disiplinore

23/09/21 @ 14:41

NGA PREZANTIMI

Besart Berisha: Prishtina është klub i madh

FFK Superliga/Transfere

Besart Berisha: Prishtina është klub i madh

22/09/21 @ 15:00

ZHVENDOSJE

Drita - Gjilani, nuk zhvillohet në Gjilan

FFK Superliga

Drita - Gjilani, nuk zhvillohet në Gjilan

22/09/21 @ 14:43

GJYQTARËT

Kastrati dhe Sekiraqa gjykojnë në kualifikimet për Evropian U17

FFK Superliga

Kastrati dhe Sekiraqa gjykojnë në kualifikimet për Evropian U17

22/09/21 @ 14:12


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga