Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FERONIKELI - PRISHTINA

Kampionja kërkon ngritjen në Drenas

Kampionja kërkon ngritjen në Drenas


26 September, 2021 @10:09

Kampionja aktuale e Superligës së Kosovës, Prishtina, sot do të takohet me Feronikelin në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas.

Prishtina e regjistroi fitoren e parë të stinorit në xhiron e pestë, dhe kërkon vazhdimin e serisë, në anën tjetër Nikli në xhiron e kaluar kishte pësuar nga Malisheva me rezultat 1-0 pas 2 fitoreve rresht që i kishte.

TABELA AKTUALE

Prishtina gjendet në pozitën e shtatë me 5 pikë, kurse Feronikeli në pozitën e gjashtë me 6 pikë.

Ndeshja fillon nga ora 15:00, derisa gjyqtari kryesor në këtë ndeshje do të jetë Dardan Çaka.


LIGA e DYTË

Behari regjistron fitoren e parë, ngritet në tabelë

FFK Liga e Dytë

Behari regjistron fitoren e parë, ngritet në tabelë

25/09/21 @ 21:45

KEK-u - PRIZRENI

KEK-u lëshon pikë përë herë të parë

FFK Liga e Dytë

KEK-u lëshon pikë përë herë të parë

25/09/21 @ 21:38

FLAMURTARI - 2KORRIKU

2 Korriku ndalet nga Flamurtari

FFK Liga e parë

2 Korriku ndalet nga Flamurtari

25/09/21 @ 18:10

RAHOVECI 6-1 LIRIA

Rahoveci demolon Lirinë

FFK Liga e parë

Rahoveci demolon Lirinë

25/09/21 @ 17:34

ISTOGU - TREPÇA'89

Penalltia siguron fitoren e rëndësishme për ‘89shin

FFK Liga e parë

Penalltia siguron fitoren e rëndësishme për ‘89shin

25/09/21 @ 17:21

VËLLAZNIMI 4-0 BESA

Vëllaznimi bindës, fitorja e katërt rresht

FFK Liga e parë

Vëllaznimi bindës, fitorja e katërt rresht

25/09/21 @ 17:18

ULPIANA 0-0 DUKAGJINI

Raste po, gola jo në derbin e të rikthyerve

FFK Superliga

Raste po, gola jo në derbin e të rikthyerve

25/09/21 @ 17:06

LLAPI 1-1 DRENICA

As pas 6 xhirosh, s’ka fitore për Llapin

FFK Superliga

As pas 6 xhirosh, s’ka fitore për Llapin

25/09/21 @ 17:03

IPSWICH TOWN

Bersant Celina startues në duelin e ekipit të tij

Premier League

Bersant Celina startues në duelin e ekipit të tij

25/09/21 @ 15:10

ULPIANA 0-0 DUKAGJINI

Raste po, gola jo në derbin e të rikthyerve

FFK Superliga

Raste po, gola jo në derbin e të rikthyerve

25/09/21 @ 17:06

LLAPI 1-1 DRENICA

As pas 6 xhirosh, s’ka fitore për Llapin

FFK Superliga

As pas 6 xhirosh, s’ka fitore për Llapin

25/09/21 @ 17:03

FORMACIONET STARTUESE

11-shet startuese: Ulpiana-Dukagjini

FFK Superliga

11-shet startuese: Ulpiana-Dukagjini

25/09/21 @ 14:31

FORMACIONET STARTUESE

11-shet startuese: Llapi-Drenica

FFK Superliga

11-shet startuese: Llapi-Drenica

25/09/21 @ 14:19

REFERËT

Përcaktohet gjyqtari kryesor i derbit Drita-Gjilani

FFK Superliga

Përcaktohet gjyqtari kryesor i derbit Drita-Gjilani

23/09/21 @ 23:29

DISIPLINORJA

Ballkani e Gjilani në disiplinore

FFK Superliga

Ballkani e Gjilani në disiplinore

23/09/21 @ 14:41

NGA PREZANTIMI

Besart Berisha: Prishtina është klub i madh

FFK Superliga/Transfere

Besart Berisha: Prishtina është klub i madh

22/09/21 @ 15:00

ZHVENDOSJE

Drita - Gjilani, nuk zhvillohet në Gjilan

FFK Superliga

Drita - Gjilani, nuk zhvillohet në Gjilan

22/09/21 @ 14:43

GJYQTARËT

Kastrati dhe Sekiraqa gjykojnë në kualifikimet për Evropian U17

FFK Superliga

Kastrati dhe Sekiraqa gjykojnë në kualifikimet për Evropian U17

22/09/21 @ 14:12

STAR OF THE GAMEWEEK

Marclei Santos (Ulpiana) - Ylli i javës (5)

FFK Superliga

Marclei Santos (Ulpiana) - Ylli i javës (5)

20/09/21 @ 14:04


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga