Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LLAPI 1-1 DRENICA

As pas 6 xhirosh, s’ka fitore për Llapin

As pas 6 xhirosh, s’ka fitore për Llapin


25 September, 2021 @17:03

Skuadra e Llapit nuk ka arritur të shënojë fitore as sot. Ekipi i Tahir Batatinës që mbylli stinorin e kaluar me trofe të Kupës dhe nisi këtë stinor me trofe të Superkupës, nuk po këndellet pas ndeshjeve ndërkombëtare të verës.

Llapjanët nuk kanë arritur të nxjerrin më shumë se një barazim sot në Stadiumin e Merdares, në një përballje ku mysafirët nga Drenica avancuan së pari, ndërsa vendasit u desht të kthehen në lojë, jo më tepër se për të siguruar barazimin 1-1 [Kastriot Selmani 16 - Kreshnik Uka 12].

Golat e ndeshjes u shënuan në fillim të takimit, ndërsa pas kësaj ekipet u riorganizuan për të shkuar më qetë, me më shumë duele, me kartona dhe në fund, Llapi përfundoi duelin me dhjetë lojtarë pasi që Valmir Veliu mori kartonin e dytë të verdhë (90+3).

TABELA AKTUALE

Braziliani i Drenicës, Denisson asistoi sulmuesin Kreshnik Uka që shënoi për epërsinë e mysafirëve në minutën e dymbëdhjetë të ndeshjes, ndërsa shpejt barazoi Kastriot Selmani i Llapit, duke shënuar me kokë.

Në pjesën e mbetur të ndeshjes raste më shumë kishte Llapi, por golat s’erdhën përkundër tentimeve të Alef Firmino (44), Adem Maliqi (80), kurse tentimi i mysafirëve me Abazin, u ndalë nga portieri Avdyli (85).

Llapi është i fundit në renditje me vetëm tri pikë të fituara nga gjashtë xhirot e para, ndërsa Drenica për momentin e treta, me 11 pikë.


IPSWICH TOWN

Bersant Celina startues në duelin e ekipit të tij

Premier League

Bersant Celina startues në duelin e ekipit të tij

25/09/21 @ 15:10

FORMACIONET STARTUESE

11-shet startuese: Ulpiana-Dukagjini

FFK Superliga

11-shet startuese: Ulpiana-Dukagjini

25/09/21 @ 14:31

FORMACIONET STARTUESE

11-shet startuese: Llapi-Drenica

FFK Superliga

11-shet startuese: Llapi-Drenica

25/09/21 @ 14:19

DEBUTIM FANTASTIK

Debutim fantastik i vajzave U17, mposhtin 13:0 rivalet

Përfaqësuesja

Debutim fantastik i vajzave U17, mposhtin 13:0 rivalet

24/09/21 @ 22:45

GREUTHER FURTH - BAYERN MUNCHEN

Brilianca e Bayernit s’ka fund

Bundesliga

Brilianca e Bayernit s’ka fund

24/09/21 @ 22:22

KUKËS

Më 15 tetor inaugurohet stadiumi i ri “Zeqir Ymeri”

FSHF Kategoria Superiore

Më 15 tetor inaugurohet stadiumi i ri “Zeqir Ymeri”

24/09/21 @ 18:19

ARBËRIA - FERIZAJI

Vojvoda vendos! Arbëria merr fitoren e parë të stinorit

FFK Liga e parë

Vojvoda vendos! Arbëria merr fitoren e parë të stinorit

24/09/21 @ 17:38

ONIX - A&N

A&N fiton në frymën e fundit, kërcen në pozitën e dytë

FFK Liga e parë

A&N fiton në frymën e fundit, kërcen në pozitën e dytë

24/09/21 @ 17:19

ULPIANA 0-0 DUKAGJINI

Raste po, gola jo në derbin e të rikthyerve

FFK Superliga

Raste po, gola jo në derbin e të rikthyerve

25/09/21 @ 17:06

FORMACIONET STARTUESE

11-shet startuese: Ulpiana-Dukagjini

FFK Superliga

11-shet startuese: Ulpiana-Dukagjini

25/09/21 @ 14:31

FORMACIONET STARTUESE

11-shet startuese: Llapi-Drenica

FFK Superliga

11-shet startuese: Llapi-Drenica

25/09/21 @ 14:19

REFERËT

Përcaktohet gjyqtari kryesor i derbit Drita-Gjilani

FFK Superliga

Përcaktohet gjyqtari kryesor i derbit Drita-Gjilani

23/09/21 @ 23:29

DISIPLINORJA

Ballkani e Gjilani në disiplinore

FFK Superliga

Ballkani e Gjilani në disiplinore

23/09/21 @ 14:41

NGA PREZANTIMI

Besart Berisha: Prishtina është klub i madh

FFK Superliga/Transfere

Besart Berisha: Prishtina është klub i madh

22/09/21 @ 15:00

ZHVENDOSJE

Drita - Gjilani, nuk zhvillohet në Gjilan

FFK Superliga

Drita - Gjilani, nuk zhvillohet në Gjilan

22/09/21 @ 14:43

GJYQTARËT

Kastrati dhe Sekiraqa gjykojnë në kualifikimet për Evropian U17

FFK Superliga

Kastrati dhe Sekiraqa gjykojnë në kualifikimet për Evropian U17

22/09/21 @ 14:12

STAR OF THE GAMEWEEK

Marclei Santos (Ulpiana) - Ylli i javës (5)

FFK Superliga

Marclei Santos (Ulpiana) - Ylli i javës (5)

20/09/21 @ 14:04

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (5)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (5)

20/09/21 @ 13:44


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga