Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EURO 2020

Dita e dhjetë, ndeshjet e fundit e Grupit A

Dita e dhjetë, ndeshjet e fundit e Grupit A


20 June, 2021 @10:02

Sot do të luhen ndeshjet e fundit e Grupit A të evropianit.

Kemi hyrë në fazën ku ndeshjet luhen në të njëjtin orar. Italia do të takohet me Uellsin, kurse Zvicra me Turqinë.

Ndeshjet do të luhen nga ora 18:00.

TABELAT AKTUALE

Në këtë grup, Italia e siguroi 1/8 e finales në ndeshjen e dytë ndaj Zvicrës, derisa do të luaj për ta ruajtur pozitën e parë.

Uellsi gjendet në pozitën e dytë me 4 pikë dhe është më i rehatshëm se sa Zvicra e Turqia.

Zvicra shpreson në pozitën e tretë dhe i duhet fitorja për ta përfrcuar këtë pozitë që dërgon 4 skuadrat më të mira në 1/8 e finales.

Turqia edhe pse matematikisht ende mund të kualifikohen, por nuk mjafton vetëm fitorja e saj. Së pari duhet fitorja, e më pas të shpresojë në humbjet e kundërshtarëve edhe nëpër grupe tjera.


PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Spanja-Polonia

Evropiani

Notat e futbollistëve: Spanja-Polonia

20/06/21 @ 00:04

SPANJA - POLONIA

Lewandowski dhe “shtylla” e shpëtojnë Poloninë

Evropiani

Lewandowski dhe “shtylla” e shpëtojnë Poloninë

19/06/21 @ 23:09

EURO 2020

Mattias Svanberg në dispozicion të Andersson të mërkuren

Evropiani

Mattias Svanberg në dispozicion të Andersson të mërkuren

19/06/21 @ 21:30

SERIE A

Radu tek Inter?

Serie A/Transfere

Radu tek Inter?

19/06/21 @ 20:50

EURO 2020

Belotti shpreson të jetë startues ndaj Uells-it

Evropiani

Belotti shpreson të jetë startues ndaj Uells-it

19/06/21 @ 20:45

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Portugalia-Gjermania

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Portugalia-Gjermania

19/06/21 @ 20:30

PORTUGALIA 2-4 GJERMANIA

Goleada me dominancë gjermane, mposht kampionin e Evropës

Evropiani/International

Goleada me dominancë gjermane, mposht kampionin e Evropës

19/06/21 @ 20:16

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Spanja-Polonia

Evropiani

Notat e futbollistëve: Spanja-Polonia

20/06/21 @ 00:04

SPANJA - POLONIA

Lewandowski dhe “shtylla” e shpëtojnë Poloninë

Evropiani

Lewandowski dhe “shtylla” e shpëtojnë Poloninë

19/06/21 @ 23:09

EURO 2020

Mattias Svanberg në dispozicion të Andersson të mërkuren

Evropiani

Mattias Svanberg në dispozicion të Andersson të mërkuren

19/06/21 @ 21:30

EURO 2020

Belotti shpreson të jetë startues ndaj Uells-it

Evropiani

Belotti shpreson të jetë startues ndaj Uells-it

19/06/21 @ 20:45

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Portugalia-Gjermania

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Portugalia-Gjermania

19/06/21 @ 20:30

PORTUGALIA 2-4 GJERMANIA

Goleada me dominancë gjermane, mposht kampionin e Evropës

Evropiani/International

Goleada me dominancë gjermane, mposht kampionin e Evropës

19/06/21 @ 20:16

11-SHET

Formacionet zyrtare: Spanja - Polonia

Evropiani

Formacionet zyrtare: Spanja - Polonia

19/06/21 @ 19:46

GRUPI F

Portugalia me dy mungesa ndaj Gjermanisë

Evropiani

Portugalia me dy mungesa ndaj Gjermanisë

19/06/21 @ 17:45

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Hungaria-Franca

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Hungaria-Franca

19/06/21 @ 17:41

HUNGARIA 1-1 FRANCA

Përkrahja frenetike ndalë kampionin e Botës

Evropiani/International

Përkrahja frenetike ndalë kampionin e Botës

19/06/21 @ 17:02


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani