Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RAHOVECI

Dobratiqi e Elshani, përforcimet e fundit të Rahovecit

Foto: KFRahoveci/fb

Dobratiqi e Elshani, përforcimet e fundit të Rahovecit


6 July, 2021 @16:06

Skuadra e Rahovecit që në përballjen e fundit të stinorit të kaluar ka arritur të sigurojë Ligën e Parë të Kosovës në futboll, ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me dy futbollistë.

Fjala është për Lorik Dobratiqin dhe Egzon Elshanin, të cilët do të përforcojnë radhët e Rahovecit në Ligë të Parë ku ekipi i vreshtarëve do të tentojë të mbijetojë që në stinorin e parë të rikthimit.

Rahoveci më parë kishte bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me trajnerin Senad Alirifa, që u bë i njohur me ecurinë shumë të mirë të Malishevës në stinorin e kaluar, por prapë se parë u ndërrua dhe u zëvendësua nga malishevasit, që në fund siguruan për herë të parë në histori të klubit statusin e klubit të elitës.

Në fund, përveç transferimeve të përmendura skuadra e Rahovecit ka bërë të ditur se do të ketë edhe risi tjera në klub.

“Për të rejat tjera, do t’ju njoftojmë,” ka bërë të ditur në fund klubi i vreshtarëve.


SHERIF KALLAKU

Futbollisti i kombëtares, rikthehet te Teuta

Champions League/International/Transfere

Futbollisti i kombëtares, rikthehet te Teuta

06/07/21 @ 14:00

BALLKANI

Kontratë për 2 sezone me mbrojtësin

FFK Superliga/Transfere

Kontratë për 2 sezone me mbrojtësin

06/07/21 @ 13:26

TRANSMETUESI

Këtu ndiqni direkt Ferencavros-Prishtina

FFK Superliga/Champions League

Këtu ndiqni direkt Ferencavros-Prishtina

06/07/21 @ 13:48

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

06/07/21 @ 13:17

FERIZAJ

Aksionarët me vendim: Drejt Superligës

FFK Liga e parë

Aksionarët me vendim: Drejt Superligës

06/07/21 @ 13:30

ZEKIRIJA RAMADANI

Këta janë treshja e rrezikshme e Ferencvarosit

FFK Superliga/Champions League

Këta janë treshja e rrezikshme e Ferencvarosit

06/07/21 @ 13:05

LUIS ENRIQUE

Nuk do të ketë dominim

Evropiani/International

Nuk do të ketë dominim

06/07/21 @ 12:52

UCL

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Champions League

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

06/07/21 @ 12:59

FERIZAJ

Aksionarët me vendim: Drejt Superligës

FFK Liga e parë

Aksionarët me vendim: Drejt Superligës

06/07/21 @ 13:30

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

06/07/21 @ 13:17

UCL

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Champions League

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

06/07/21 @ 12:59

KEK-u

Faruk Statovci në krye të KEK-ut

FFK Liga e parë

Faruk Statovci në krye të KEK-ut

05/07/21 @ 17:48

LIGA e PARË

Një largim te Flamurtari

FFK Liga e parë

Një largim te Flamurtari

04/07/21 @ 20:04

LIGA e PARË

Samir Sahiti kalon te rivali lokal

FFK Liga e parë

Samir Sahiti kalon te rivali lokal

04/07/21 @ 19:02

SUPERLIGA dhe LIGA e PARË

FFK gati për shortin e edicionit 2021/22

FFK Superliga/FFK Liga e parë

FFK gati për shortin e edicionit 2021/22

02/07/21 @ 14:30

LIGA e PARË

Flamurtari zyrtarizon trajnerin e ri

FFK Liga e parë

Flamurtari zyrtarizon trajnerin e ri

01/07/21 @ 14:13

LIGA e PARË

Të hënën nis përgatitjet skuadra A&N

FFK Liga e parë

Të hënën nis përgatitjet skuadra A&N

01/07/21 @ 13:24

ISTOGU

Istogu fillon përgatitjet

FFK Liga e parë

Istogu fillon përgatitjet

01/07/21 @ 12:33


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë