Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

Foto: KFMalisheva/fb

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës


6 July, 2021 @13:17

Skuadra e Malishevës, që në stinorin e kaluar arriti sukses historik duke fituar Ligën e Parë A dhe duke siguruar për herë të parë në histori të klubit Superligën, ka bërë të ditur për përforcimet e radhës në skuadër dhe vazhdimin e kontratës me portierin e saj.

Malisheva ka arritur të sigurojë shërbimet e futbollistit Muhamet Hyseni që vjen nga Llapi si dhe të Gentrit Ullurit që vjen nga Drenica. Të dy kanë përvojë të mjaftueshme nga Superliga, derisa pritet të kontribuojnë në stinorin e parë të malishevasve në elitë të futbollit të Kosovës.

Gjithashtu, ekipi që arriti suksesin historik nën drejtimin e trajnerit Arsim Thaçi, ka bërë të ditur se ka vazhduar edhe për një stinor kontratën me portierin aktual të skuadrës, Albion Berisha.


ZEKIRIJA RAMADANI

Këta janë treshja e rrezikshme e Ferencvarosit

FFK Superliga/Champions League

Këta janë treshja e rrezikshme e Ferencvarosit

06/07/21 @ 13:05

EURO2020

Dita 26, gjysmëfinalja e parë

Evropiani

Dita 26, gjysmëfinalja e parë

06/07/21 @ 08:57

UCL

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Champions League

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

06/07/21 @ 12:59

ROBERTO MANCINI

Do të jetë vështirë, edhe pse s’janë Belgjikë

Evropiani/International

Do të jetë vështirë, edhe pse s’janë Belgjikë

06/07/21 @ 12:44

COPA AMERICA 2021

Neymar shkëlqen,  Paqueta vendos - Brazili në finale

International

Neymar shkëlqen,  Paqueta vendos - Brazili në finale

06/07/21 @ 08:55

LUIS ENRIQUE

Nuk do të ketë dominim

Evropiani/International

Nuk do të ketë dominim

06/07/21 @ 12:52

TRANSFERE

Hakimi ikë për në Paris

Serie A/Ligue 1/Transfere

Hakimi ikë për në Paris

05/07/21 @ 20:30

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina sot në ndeshjen historike

FFK Superliga/Champions League

Prishtina sot në ndeshjen historike

06/07/21 @ 08:49

ZEKIRIJA RAMADANI

Këta janë treshja e rrezikshme e Ferencvarosit

FFK Superliga/Champions League

Këta janë treshja e rrezikshme e Ferencvarosit

06/07/21 @ 13:05

UCL

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Champions League

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

06/07/21 @ 12:59

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina sot në ndeshjen historike

FFK Superliga/Champions League

Prishtina sot në ndeshjen historike

06/07/21 @ 08:49

ZYRTARE

Lokomotiva Zagreb prezanton Arbër Hoxhën

FFK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Lokomotiva Zagreb prezanton Arbër Hoxhën

05/07/21 @ 14:36

LLAPI

Llapi rrëmben mbrojtësin nga kundërshtari i Conference Leagues

Conference League/FFK Superliga/Transfere

Llapi rrëmben mbrojtësin nga kundërshtari i Conference Leagues

02/07/21 @ 18:58

SUPERLIGA

Pas 3 sezonave, Carioca largohet nga Nikli

FFK Superliga/Transfere

Pas 3 sezonave, Carioca largohet nga Nikli

02/07/21 @ 16:52

SUPERLIGA dhe LIGA e PARË

FFK gati për shortin e edicionit 2021/22

FFK Superliga/FFK Liga e parë

FFK gati për shortin e edicionit 2021/22

02/07/21 @ 14:30

SUPERLIGA

Ballkani fillon stërvitjet të hënën

FFK Superliga

Ballkani fillon stërvitjet të hënën

02/07/21 @ 14:02

GJILANI

Gjilani në Maqedoni për fazën përgatitore

FFK Superliga

Gjilani në Maqedoni për fazën përgatitore

01/07/21 @ 21:51

PRISHTINA

Leutrim Kryeziu plotësisht i Prishtinës

FFK Superliga/Transfere

Leutrim Kryeziu plotësisht i Prishtinës

01/07/21 @ 13:20


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga