Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FERIZAJ

Aksionarët me vendim: Drejt Superligës

Foto: KFFerizaji/fb

Aksionarët me vendim: Drejt Superligës


6 July, 2021 @13:30

Pas ristrukturimit të klubit, emërimit të personave në pozita të rëndësishme si menaxheriale, drejtuese dhe futbollistike, së fundi KF Ferizaji ka mbajtur takimin e aksionarëve të saj.

Kështu, në këtë takim sipas njoftimit të klubit janë marrë disa vendime të rëndësishme dhe ndër të tjera është bërë e ditur që objektivi kryesor i skuadrës është sigurimi i Superligës për sezonin e radhës, 2022/23.

“Të gjithë aksionarët janë shprehur të gatshëm ta përkrahin klubin fuqishëm drejtë rikthimit në Superligë,” është thënë në njoftim të klubit bardhekaltër.

Kujtojmë, Ferizaji në stinorin e kaluar ka qenë në gjendje jashtëzakonisht të vështirë financiare dhe krejt në fund shpëtoi nga rënia prej Ligës së Parë B në Ligë të Dytë të Kosovës.

Tash, me struktura të reja, duke nisur prej kryetarit të klubit, KF Ferizaji po tenton të kthehet në Superligë.


BALLKANI

Kontratë për 2 sezone me mbrojtësin

FFK Superliga/Transfere

Kontratë për 2 sezone me mbrojtësin

06/07/21 @ 13:26

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

06/07/21 @ 13:17

ZEKIRIJA RAMADANI

Këta janë treshja e rrezikshme e Ferencvarosit

FFK Superliga/Champions League

Këta janë treshja e rrezikshme e Ferencvarosit

06/07/21 @ 13:05

UCL

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Champions League

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

06/07/21 @ 12:59

LUIS ENRIQUE

Nuk do të ketë dominim

Evropiani/International

Nuk do të ketë dominim

06/07/21 @ 12:52

ROBERTO MANCINI

Do të jetë vështirë, edhe pse s’janë Belgjikë

Evropiani/International

Do të jetë vështirë, edhe pse s’janë Belgjikë

06/07/21 @ 12:44

EURO2020

Dita 26, gjysmëfinalja e parë

Evropiani

Dita 26, gjysmëfinalja e parë

06/07/21 @ 08:57

COPA AMERICA 2021

Neymar shkëlqen,  Paqueta vendos - Brazili në finale

International

Neymar shkëlqen,  Paqueta vendos - Brazili në finale

06/07/21 @ 08:55

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

06/07/21 @ 13:17

UCL

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Champions League

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

06/07/21 @ 12:59

KEK-u

Faruk Statovci në krye të KEK-ut

FFK Liga e parë

Faruk Statovci në krye të KEK-ut

05/07/21 @ 17:48

LIGA e PARË

Një largim te Flamurtari

FFK Liga e parë

Një largim te Flamurtari

04/07/21 @ 20:04

LIGA e PARË

Samir Sahiti kalon te rivali lokal

FFK Liga e parë

Samir Sahiti kalon te rivali lokal

04/07/21 @ 19:02

SUPERLIGA dhe LIGA e PARË

FFK gati për shortin e edicionit 2021/22

FFK Superliga/FFK Liga e parë

FFK gati për shortin e edicionit 2021/22

02/07/21 @ 14:30

LIGA e PARË

Flamurtari zyrtarizon trajnerin e ri

FFK Liga e parë

Flamurtari zyrtarizon trajnerin e ri

01/07/21 @ 14:13

LIGA e PARË

Të hënën nis përgatitjet skuadra A&N

FFK Liga e parë

Të hënën nis përgatitjet skuadra A&N

01/07/21 @ 13:24

ISTOGU

Istogu fillon përgatitjet

FFK Liga e parë

Istogu fillon përgatitjet

01/07/21 @ 12:33

VUSHTRRIA

Mensur Maxhuni me detyrë të re te Vushtrria

FFK Liga e parë

Mensur Maxhuni me detyrë të re te Vushtrria

30/06/21 @ 21:06


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë