Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LLAPI 1-3 DRITA

Drita fiton derbin e ditës, ngritet në renditje

Futbollistët e Dritës duke festuar golin e tyre sot/ Foto: FCDrita/fb

Drita fiton derbin e ditës, ngritet në renditje


23 October, 2021 @15:21

Nënkampionja aktuale e Kosovës, Drita, ka shënuar fitore të rëndësishme si mysafir sot, duke e mposhtur Llapin në formë, 1-3 [Alban Shillova 45+2p. - Astrit Fazliu 5p. Hamdi Namani 34, Marko Simonovski 72].

Fitorja ka çuar Dritën në pozitë të dytë të renditjes tabelare, ndërsa Llapi ka regjistruar humbjen e pestë të stinorit pas një serie këndellëse që kishte.

Pas golit të hershëm të Astrit Fazliut nga penalltia (5) Drita shpejt gjeti golin e dytë, ndërsa gjithçka për gjilanasit lehtësoi në atëmoment Ilir Krasniqi (Llapi) që mori karton të kuq (26). Maqedonasi Marko Simonovski ishte në formë të mirë sot dhe asistoi te Hamdi Namani që shënoi pas pak për t’ia dyfishuar epërsinë gjilanasve, 0-2 (34).

TABELA AKTUALE

Nuk vonoi, edhe Drita mbeti me dhjetë lojtarë në fushë, kur Prince Balde u ndëshkua me karton të kuq, duke shkaktuar penallti, ndërsa Alban Shillova shënoi në fund të pjesës së parë për të lënë hapur gjithçka në 45-minutëshin e dytë të ndeshjes (45).

E në pjesë të dytë përkundër insistimit të vendasve, ka qenë Simonovski që vulosi fitoren e ekipit të drejtuar nga Ardian Nuhiu duke e bërë rezultatin 1-3 (72).

Një shtyllë e Shillovës për Llapin në fillim të pjesës së dytë dhe një gol i anuluar nga VAR kah fundi i ndeshjes - ishin krejt që arritën llapjanët, duke dalë kokulur nga terreni i tyre.

Drita me fitore bëhet me 19 pikë tash, ndërsa Llapi mbetet te 12 pikëshi.


CHELSEA - NORWICH

Rashica 45 minuta, Mount hat-trick, Chelsea deklason Norwichin

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica 45 minuta, Mount hat-trick, Chelsea deklason Norwichin

23/10/21 @ 15:20

MALISHEVA 1-2 ULPIANA

Fitore që i nxjerrë nga fundi i renditjes

FFK Superliga

Fitore që i nxjerrë nga fundi i renditjes

23/10/21 @ 15:11

2 KORRIKU - RAMIZ SADIKU

Ramiz Sadiku fiton derbin lokal, ruan kreun

FFK Liga e parë

Ramiz Sadiku fiton derbin lokal, ruan kreun

23/10/21 @ 15:08

GJILANI 1-0 FERONIKELI

Blerim Krasniqi vendimtar, Gjilani lider

FFK Superliga

Blerim Krasniqi vendimtar, Gjilani lider

23/10/21 @ 15:02

VITIA - VUSHTRRIA

Bashkim Shala vendimtar, Vushtrria mposhtë Vitinë

FFK Liga e parë

Bashkim Shala vendimtar, Vushtrria mposhtë Vitinë

23/10/21 @ 15:02

DRENASI - A&N

Ardit Jaupaj për fitore, A&N triumfon në Drenas

FFK Liga e parë

Ardit Jaupaj për fitore, A&N triumfon në Drenas

23/10/21 @ 14:57

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Drita

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Llapi - Drita

23/10/21 @ 12:57

PRIZREN

Tjiueza e Megameno vazhdojnë, por Liria zyrtarizon edhe dy lojtarë afrikanë

FFK Superliga/International/Transfere

Tjiueza e Megameno vazhdojnë, por Liria zyrtarizon edhe dy lojtarë afrikanë

22/07/23 @ 19:15

SUHAREKË

Suhareka zyrtarizon Liridon Fetahajn

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Suhareka zyrtarizon Liridon Fetahajn

22/07/23 @ 16:21

23-shja e DRITËS

Drita publikon listën e lojtarëve për Ligë të Konferencës

Conference League/FFK Superliga

Drita publikon listën e lojtarëve për Ligë të Konferencës

22/07/23 @ 16:15

PRIZREN

Altin Sylejmani kalon te Liria

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Altin Sylejmani kalon te Liria

22/07/23 @ 15:58

FEDERATA NJOFTON

Projekti i fushave: Në Zhur e Dragash, përfundon faza e parë

FFK Liga e Dytë/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Projekti i fushave: Në Zhur e Dragash, përfundon faza e parë

21/07/23 @ 11:43

GJILANI ELIMINOHET!

Progres Niederkorn eliminon Gjilanin nga garat evropiane

Conference League/FFK Superliga

Progres Niederkorn eliminon Gjilanin nga garat evropiane

20/07/23 @ 21:54

DUKAGJINI KUALIFIKOHET!

Në debutim me kualifikim tutje, Dukagjini fiton

Conference League/FFK Superliga

Në debutim me kualifikim tutje, Dukagjini fiton

20/07/23 @ 20:33

FORMACIONET STARTUESE

Europa-Dukagjini, 11-shet zyrtare

Conference League/FFK Superliga

Europa-Dukagjini, 11-shet zyrtare

20/07/23 @ 16:49

DIREKT ONLINE

Transmetimi online: Europa-Dukagjini

Conference League/FFK Superliga/International

Transmetimi online: Europa-Dukagjini

20/07/23 @ 12:55

LUDOGORETS - BALLKANI

Fitorja në Prishtinë s’mjafton, Ballkani mposhtet në Bullgari dhe eliminohet

FFK Superliga/Champions League

Fitorja në Prishtinë s’mjafton, Ballkani mposhtet në Bullgari dhe eliminohet

19/07/23 @ 21:56


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga