Të gjitha lajmet

EMPOLI - ATALANTA

Dueli shqip vendoset në kohën shtesë me përmbysje

Dueli shqip vendoset në kohën shtesë me përmbysje

25 November, 2018 @16:59

Përvojë e Matias Silvestre ka përcaktuar fituesin e derbit të shqiptarëve në Serie A, ku luajtën Empoli i Frederic Veselit dhe Atalanta e Etrit Berishës e Berat Xhimshitit.

Empoli fitoi 3-2 në fund [La Gumina 42’, Masiello ag. 77’, Silvestre 90’ - Freuler 33’, Hateboer 40’], në një duel që përfundoi me plot gola, kartona, kishte edhe të kuqe, ndërsa edhe penallti të humbura.

TABELA AKTUALE E SERIE A

Të gjithë shqiptarët në këtë ndeshje kanë qenë për 90 minuta në fushë, për ekipet e tyre, ndërsa Empoli me këtë fitore ka dalë nga zona e rrezikshme e Serie A-së.

 

JUVENTUS

Allegri largohet nga Juventusi

17 May, 2019 @14:25

Trajneri i deritashëm i Juventusit, Massimiliano Allegri, nuk do të jetë në krye të skuadrës nga Torino nga stinori 2019/20. …

COPPA ITALIA - FINALJA

8 minutat e fundit, vendosin fituesin e Kupës

15 May, 2019 @22:50

Dueli i finales së Kupës së Italisë i zhvilluar sonte mes Atalantës dhe Lazios, ka përfunduar me fitoren e këtyre…

PRONARI I EKIPIT NGA XHENOVA

E hedh në shitje ekipin

15 May, 2019 @0:45

Enrico Preziosi, pronar i ekipit të Genoas nga Serie A, zyrtarisht ka hedhur klubin në shitje. Njoftimin zyrtar klubi…

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14 May, 2019 @11:16

Roma ka bërë të ditur sot se legjenda e skuadrës Daniele De Rossi do të largohet nga klubi në fund…

BRESCIA

Shkarkojnë trajnerin që i ngriti në Serie A?!

13 May, 2019 @23:44

Ekipi që siguroi Serie A-në sezonin që vjen, Brescia, mund të largojë nga detyra trajnerin Eugenio Corini si dhe drejtorin…

Të gjitha lajmet nga Serie A