Të gjitha lajmet

REAGIMI I DUKAGJINIT

Dukagjini kërkon falje, por s’merr masa

Dukagjini kërkon falje, por s’merr masa

13 May, 2019 @23:51

Gabimi trashanik i ekipit të Dukagjinit që çoi në humbjen e tre pikëve dhe mund t’i kushtojë me mosplasim në Superligë - ka bërë që ekipi të kërkojë falje nga adhuruesit. Por, ekipi s’ka marrë masa ndaj përgjegjësve për këtë.

Dukagjini futi në lojë ndaj Vushtrrisë sulmuesin e dalluar Granit Elezaj, ku ky i fundit shënoi katër herë për ekipin klinas në fitoren 4-3 (shiko golat dhe raportin) ndaj liderit të Ligës së Parë. Ky ishte rezultati i arritur në fushë.

Vetëm një ditë më vonë, Vëllaznimi u ankua se Elezaj nuk ka pasur të drejtë loje për shkak të kartonëve dhe pasi që FFK vërtetoi këtë, KG regjistroi ndeshjen Dukagjini 0-3 Vushtrria.

Tash lufta për kalim direkt në Superligë u bë edhe më e ngushtë mes Dukagjinit, Besës e Vëllaznimit.

TABELA AKTUALE

Në anën tjetër Dukagjini ka lëshuar këtë reagim, duke sqaruar situatën dhe duke premtuar Superligën.

REAGIM! Klubi Futbollistik Dukagjini sqaron situatën lidhur me vendimin e komisionit të garave për ndeshjen Dukagjini-Vushtrria.

Sipas evidencave të Klubit tonë lojtari i KF “Dukagjini”, Granit Elezaj me nr. Lic.7 dhe ID002360M96, numrin e kartonëve katër (4) e ka arritur në ndeshjen Vitia-Dukagjini java e 23-të. Evidenca: (javën 1-rë) Dukagjini-Fushë Kosova, (javën e 11-të) Istogu-Dukagjini, (javën e 22-të) Dukagjini-Vllaznia P, (javën e 23-të) Vitia-Dukagjini.

Dhe pas ndeshjes ndaj KF Vitia, Futbollisti Granit Elezaj ka pushuar në javën e 24-të në ndeshjen ndaj KF Trepça (dëshmi protokolli i ndeshjes), me këtë rast ka zeruar numrin e kartonëve.

Megjithatë nga FFK dhe nga evidenca e protokolleve të ndeshjeve na vërtetohet se nga Klubi jonë është bërë gabim teknik dhe në ndeshjen Istogu-Dukagjini, java e 11-të, lojtari jonë Granit Elezaj nuk figuron i ndëshkuar në protokollin e ndeshjes.

KF DUKAGJINI JU KËRKON FALJE TË GJITHË QYTETARËVE TË KLINËS DHE I FALENDERON PËR MBËSHTETJEN MASIVE QE PO I JAPIN KLUBIT, ME PREMTIMIN SE NË DY NDESHJET E RRADHËS DO TË JAPË MAKSIMUMIN PER TË ARRITUR SUPERLIGËN,
” - shkruan reagimi i ekipit.

Në dy xhirot e fundit të Ligës së Parë, Dukagjini së pari i shkon 2 Korrikut pastaj pret Drenasin.

VENDIMI I KG

Ankohet Vëllaznimi, Vushtrria kampione e Ligës së Parë

Foto: KFDukagjini/fb

13 May, 2019 @17:04

Vushtrria është bërë kampione e Ligës së Parë dhe ka siguruar Superligën. Në fakt, vushtrriasit siguruan dje Superligën me humbje…

SQARIMI I SITUATËS

Humbja e Vitisë, siguron barazhin për Vëllaznimin

Foto: KFVellaznimi/fb

12 May, 2019 @21:20

Tashmë janë të sigurta tre skuadrat nga Liga e Parë që do të luftojnë për Superligë. Pas Vushtrrisë që…

DUKAGJINI - VUSHTRRIA

Vushtrria siguron Superligën me humbje në derbi

12 May, 2019 @19:24

Përkundër se janë mposhtur 4-3 në përballjen derbi ndaj Dukagjinit, Vushtrria ka festuar në fund të ndeshjes! Lajmi i…

JAVA 28

Të gjitha ndeshjet të dielën në Ligën e Parë

8 May, 2019 @13:19

Xhiroja XXVIII në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, do të luhet të dielën më 12 maj. Të gjitha…

BASHKIMI - DUKAGJINI

Dukagjini fiton para derbit

5 May, 2019 @19:07

Një xhiro para derbit të madh të Ligës së Parë ndërmjet Dukagjinit dhe Vushtrrisë, Dukagjini ka shënuar fitore të rëndësishme…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë