Të gjitha lajmet

DUKAGJINI - VUSHTRRIA

Vushtrria siguron Superligën me humbje në derbi

Vushtrria siguron Superligën me humbje në derbi

12 May, 2019 @19:24

Përkundër se janë mposhtur 4-3 në përballjen derbi ndaj Dukagjinit, Vushtrria ka festuar në fund të ndeshjes!

Lajmi i mirë për vushtrriasit ka ardhur nga Gjakova, ku Vëllaznimi ka mposhtur Besën, që i ka mundësuar Vushtrrisë që matematikisht të sigurojë kualifikimin në Superligë nga Liga e Parë.

Sa i përket ndeshjes së sotme derbi, ajo ka qenë plotësisht e hapur dhe ekipet kanë luajtur pa kalkulime.

Dukagjini avancoi me Granit Elezaj 1-0 (10’), ndërsa mysafirët barazuan shpejt me Kastriot Selmanin 1-1 (15’).

Më pas ekipi i Samuel Nikajt doli në epërsi. Ka qenë Dren Ahmeti që shënoi për 1-2 (25’), para se Granit Elezaj i disonuar të barazojë 2-2 (32’).

TABELA AKTUALE

Nuk ka vonuar shumë, Elezaj ka kompletuar hat-trickun me golin e shënuar pak para fundit të pjesës së parë për 3-2 (42’). Me këtë rezultat ekipet shkuan në pushim 15 minutësh.

E në pjesë të dytë Dior Zabërgja ka barazuar përsëri për vushtrriasit. Ai shënoi për 3-3 (70’). E krejt në fund vendasit nga Klina nuk lejuan t’iu ikë fitorja nga ndeshja kur shënuan për 4-3 (85’). Elezaj kompletoi ndeshjen me 4 gola të shënuara! 

Me këtë fitore Dukagjini është vetëm një fitore larg sigurimit të Superligës, ndërsa Vushtrria tashmë është anëtare e re re Superligës 2019/20.

Në xhiron e parafundit të stinorit Dukagjini i shkon 2 Korrikut në Prishtinë, ndërsa Vushtrria vulosjen e titullit kampion të Ligës së Parë do ta kërkojë ndaj Ramiz Sadikut në shtëpi.

SQARIMI I SITUATËS

Humbja e Vitisë, siguron barazhin për Vëllaznimin

Foto: KFVellaznimi/fb

12 May, 2019 @21:20

Tashmë janë të sigurta tre skuadrat nga Liga e Parë që do të luftojnë për Superligë. Pas Vushtrrisë që…

JAVA 28

Të gjitha ndeshjet të dielën në Ligën e Parë

8 May, 2019 @13:19

Xhiroja XXVIII në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, do të luhet të dielën më 12 maj. Të gjitha…

BASHKIMI - DUKAGJINI

Dukagjini fiton para derbit

5 May, 2019 @19:07

Një xhiro para derbit të madh të Ligës së Parë ndërmjet Dukagjinit dhe Vushtrrisë, Dukagjini ka shënuar fitore të rëndësishme…

VUSHTRRIA - DRENASI

Vushtrria pret vetëm teorikisht Superligën

5 May, 2019 @18:54

Fitore bindëse e Vushtrrisë për të pritur tashmë vetëm teorikisht sigurimin e Superligës. Tre golat e ekipit vushtrrias sot…

TREPÇA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi fiton në Mitrovicë

4 May, 2019 @19:04

Skuadra e Vëllaznimit ka shënuar fitore në Mitrovicë sot, duke e mposhtur Trepçën në Adem Jashari me rezultat 2-4. …

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë