Të gjitha lajmet

ARDIAN NUHIU

Gabimi i parë, vendosi

Gabimi i parë, vendosi

12 May, 2019 @0:47

Trajneri i ekipit kampion në fuqi të Kosovës, Drita, Ardian Nuhiu, në deklaratën e tij pas ndeshjes ndaj Feronikelit sot ka bërë të ditur se deri sa pranuan golin, ekipi luajti shumë mirë.

Më pas, pësoi rënia dhe në momentet e këndelljes, ekipi përsëri pranoi gol për të shuar gjasat për pikë.

Shiko: TABELA AKTUALE

“Deri te gabimi që pranuam golin kemi luajtur mirë. Në fillim të pjesës së dytë u munduam të kthehemi por erdhi goli i tyre erdhi shpejt,” ka thënë Nuhiu pas ndeshjes.

“E në momentin që ne realizuam, menduam rikthim, por erdhi ajo goditja standarde e Feronikelit dhe duke ditur që ajo është arma më e fortë e tyre, pësuam,” ka përfunduar ai.

Shiko: RAPORTI dhe VIDEO e ndeshjes

Drita këtë stinor ka mbetur pa titull kampioni. Ekipi gjilanas ka siguruar që moti vendin e katërt në klasifikim dhe tashmë veçse ka nisur të mendojë për sezonin e ardhshëm.

ZEKIRIJA RAMADANI

Mbeten edhe dy finale

TOPSPORTI/Arkiv

12 May, 2019 @0:35

Trajneri i Feronikelit, Zekirija Ramadani, pas fitores së sotme ndaj Dritës ka thënë që ekipi i tij ka gjetur shpejt…

TAHIR BATATINA

Referimi skandaloz, Llapi s’mund të luajë kundër 16 vetave

12 May, 2019 @0:07

Në deklaratën e tij pas ndeshjes, trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka qenë kritik ndaj referëve. Ai ka thënë…

MIREL JOSA

Nuk shoh si luajnë kundërshtarët

TOPSPORTI/ Arkiv

11 May, 2019 @23:57

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josab, në deklaratën e tij për media pas ndeshjes së fituar ndaj Llapit 1-0 ka thënë…

LIRIA - KEK

Dueli i të fundosurve, fiton Liria

11 May, 2019 @19:00

Liria ka shënuar fitore pas 9 ndeshjeve. Ekipi i drejtuar nga Erdogan Celina ka mposhtur KEK-un sot në Prizren, në…

FERONIKELI - DRITA

Lideri shkelë kampionin

Foto: FeronikeliFC.com

11 May, 2019 @18:27

Feronikeli është treguar i pamëshirshëm ndaj Dritës sot në përballjen që u zhvillua në Rexhep Rexhepi. Ekipi i Zekirija…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga