Të gjitha lajmet

PAS PËRPLASJES

Valmir Veliu është mirë

Valmir Veliu është mirë

12 May, 2019 @1:07

Futbollisti i ri i Llapit, Valmir Veliu, pas përplasjes kokë më kokë me Diar Miftarajn e Prishtinës sot gjatë derbit Prishtina - Llapi, kishte rënë në tokë pa ndjenja.

Reagimi i shpejt i mjekëve të skuadrës dhe emergjencës, bashkë me atë të reprezentacionit, bën që Veliu t’i shpëtojë më të keqes dhe tashmë është konfirmuar që lojtari është jashtë rrezikut për jetë dhe se është nën kontroll të mjekëve.

Veliut i dëshirojmë shërim të shpejtë e pa pasoja, derisa shumë skuadra nga Superliga, futbollistë e të tjerë të angazhuar në futboll - kanë qenë afër tij gjatë ditës në spital në vizië, dhe i kanë uruar shërim të shpejtë.

ARDIAN NUHIU

Gabimi i parë, vendosi

12 May, 2019 @0:47

Trajneri i ekipit kampion në fuqi të Kosovës, Drita, Ardian Nuhiu, në deklaratën e tij pas ndeshjes ndaj Feronikelit sot…

ZEKIRIJA RAMADANI

Mbeten edhe dy finale

TOPSPORTI/Arkiv

12 May, 2019 @0:35

Trajneri i Feronikelit, Zekirija Ramadani, pas fitores së sotme ndaj Dritës ka thënë që ekipi i tij ka gjetur shpejt…

TAHIR BATATINA

Referimi skandaloz, Llapi s’mund të luajë kundër 16 vetave

12 May, 2019 @0:07

Në deklaratën e tij pas ndeshjes, trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka qenë kritik ndaj referëve. Ai ka thënë…

MIREL JOSA

Nuk shoh si luajnë kundërshtarët

TOPSPORTI/ Arkiv

11 May, 2019 @23:57

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josab, në deklaratën e tij për media pas ndeshjes së fituar ndaj Llapit 1-0 ka thënë…

LIRIA - KEK

Dueli i të fundosurve, fiton Liria

11 May, 2019 @19:00

Liria ka shënuar fitore pas 9 ndeshjeve. Ekipi i drejtuar nga Erdogan Celina ka mposhtur KEK-un sot në Prizren, në…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga