Të gjitha lajmet

BRIGHTON & HOVE ALBION

E larguan pasi mbijetuan stinorin

E larguan pasi mbijetuan stinorin

13 May, 2019 @16:48

Skuadra e cila siguroi mbijetesën në Premier Ligë, Brighton, ka bërë të ditur se ka shkarkuar trajnerin e ekipit, Chris Hughton.

Brighton dje pati paraqitje të mirë në pjesë të parë ndaj kampionit Manchester City, bile avancoi në fillim të ndeshjes, por kjo nuk mjaftoi për kryesinë.

“Statusi ynë në Premier Ligë u rrezikua shumë,” ka thënë kryetari i klubit Tony Bloom pas vendimit për shkarkimin e Hughtonit.

TABELA PËRFUNDIMTARE

Hughton 60 vjeç erdhi në krye të Brightonit në dhjetor të vitit 2014. Çoi ekipin në Premier Ligë dhe qe dy stinorë ky ekip po mbijeton në elitë.

Ai është bërë trajneri i shtatë i Premier Ligës i shkarkuar këtë sezon. Hughton fitoi çminin e trajnerit të muajit mars 2018 në Premier Ligë.

Brighton në nëntë xhirot e fundit të Premier Ligës nuk arriti asnjë fitore dhe me vetëm tre barazime që prej 9 marsit, ka siguruar mbijetesën në elitë.

MBROJTJA E TITULLIT

Si u bë Manchester City kampion?

13 May, 2019 @0:35

Katërmbëdhjetë fitore radhazi në katërmbëdhjetë ndeshjet e fundit të sezonit e bënë Manchester Cityn kampion të Premier Ligës. City…

MEDIA

Kuptohet ekipi i ri i Herreras

12 May, 2019 @1:24

Mesfushori i Manchester Unitedit, Ander Herrera, i cili do të mbetet lojtar i ri në fund të këtij stinori, tashmë…

SCOTT PARKER

Prej trajnerit të përkohshëm, në të rregullt

Foto: Evening Standard via Google Images

10 May, 2019 @15:35

Ish mesfushori i Anglisë dhe ish kapiteni i Fulhamit, Scott Parker, është emëruar si trajner me kontratë të rregullt te…

MANCHESTER UNITED

Bojkot klubit, kërkohet ndërrimi i kryesisë!

7 May, 2019 @19:29

Me hashtagun #UnfollowManUnited, tifozët e Manchester United në rrjetet sociale kanë filluar një fushatë për bojkotimin e klubit që ata…

U ULEN RROGAT

Manchester United dënon lojtarët

7 May, 2019 @16:39

Futbollistët e Manchester Unitedit sezonin e ardhshëm do të pagohen 25% më pak nga rrogat e tyre aktuale. Ky…

Të gjitha lajmet nga Premier League