Të gjitha lajmet

SQARIMI I SITUATËS

Humbja e Vitisë, siguron barazhin për Vëllaznimin

Foto: KFVellaznimi/fb

Humbja e Vitisë, siguron barazhin për Vëllaznimin

12 May, 2019 @21:20

Tashmë janë të sigurta tre skuadrat nga Liga e Parë që do të luftojnë për Superligë.

Pas Vushtrrisë që e siguroi Superligën sot pas humbjes së Besës në përballje ndaj Vëllaznimit, në anën tjetër humbja e Vitisë ndaj Kikës i siguroi barazhin Besës dhe Vëllaznimit.

Matematikisht Dukagjini, Besa e Vëllaznimi mund të shkojnë ende direkt në Superligë.

TABELA AKTUALE

Ndërsa në anën tjetër, të gjitha këto skuadra edhe kanë të siguruar së paku barazhin për Superligë.

E Kika që po lufton për mbijetesë në Ligë të Parë me fitore ndaj Vitisë sot 3-1, u siguroi ekipeve të lartpërmendura barazhin në Superligë, pasi që la Vitinë pa shpresa për barazh.

DUKAGJINI - VUSHTRRIA

Vushtrria siguron Superligën me humbje në derbi

12 May, 2019 @19:24

Përkundër se janë mposhtur 4-3 në përballjen derbi ndaj Dukagjinit, Vushtrria ka festuar në fund të ndeshjes! Lajmi i…

JAVA 28

Të gjitha ndeshjet të dielën në Ligën e Parë

8 May, 2019 @13:19

Xhiroja XXVIII në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, do të luhet të dielën më 12 maj. Të gjitha…

BASHKIMI - DUKAGJINI

Dukagjini fiton para derbit

5 May, 2019 @19:07

Një xhiro para derbit të madh të Ligës së Parë ndërmjet Dukagjinit dhe Vushtrrisë, Dukagjini ka shënuar fitore të rëndësishme…

VUSHTRRIA - DRENASI

Vushtrria pret vetëm teorikisht Superligën

5 May, 2019 @18:54

Fitore bindëse e Vushtrrisë për të pritur tashmë vetëm teorikisht sigurimin e Superligës. Tre golat e ekipit vushtrrias sot…

TREPÇA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi fiton në Mitrovicë

4 May, 2019 @19:04

Skuadra e Vëllaznimit ka shënuar fitore në Mitrovicë sot, duke e mposhtur Trepçën në Adem Jashari me rezultat 2-4. …

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë