Të gjitha lajmet

BRESCIA

Shkarkojnë trajnerin që i ngriti në Serie A?!

Shkarkojnë trajnerin që i ngriti në Serie A?!

13 May, 2019 @23:44

Ekipi që siguroi Serie A-në sezonin që vjen, Brescia, mund të largojë nga detyra trajnerin Eugenio Corini si dhe drejtorin sportiv të skuadrës Francesco Marroccu!

Sky Sport Italia ka bërë të ditur se është një mosmarrëveshje mes kryetarit Massimo Cellino dhe drejtorit sportiv Marroccu. E kjo mund të çojë në shkarkimin e tij dhe bashkë me të edhe të Corinit.

Ish trajneri i Chievos Corini, që zëvendësoi David Suazon në shtator të vitit të kaluar ka çuar rondinellet në Serie A këtë stinor pas një sezoni thuajse brilant në fushë për ekipin.

Në ditët në vijim pritet të shihet vendimi i kryetarit Cellino lidhur me dyshen kryesore të ekipit në aspektin sportiv.

NGA B NË SERIE C

Shpërlarje parash, Palermo një kategori më poshtë

13 May, 2019 @23:21

Skuadra e Palermos është rrëzuar automatikisht një kategori më poshtë, pasi që u vërtetuan parregullsitë financiare në klub. Palermo…

SIGURUAN VENDIN E DYTË

Pas 7 vitesh i kthehen Serie A-së

12 May, 2019 @1:34

Herën e fundit pjesë e elitës ishin në vitin 2012. Dhe tash pas 7 viteve mungesë ekipi i Lecces i…

IVAN RAKITIC

Pranë marrëveshjes 50 milionëshe

10 May, 2019 @15:22

Ivan Rakitic, i cili ditë më parë u përfol se është në listën e shitjes te Barcelona, pritet që shpejt…

ANTONIO CONTE

Conte në Milano

9 May, 2019 @11:56

Trajneri italian që bëri bujë me Juventusin dhe kaloi suksesshëm te Chelsea, pritet të bëhet trajner i ri i ekipit…

PREJ SERIE B NË A

Rikthehen në elitë pas 9 stinorësh

Foto: BSFC

2 May, 2019 @22:14

Mbrëmë edhe zyrtarisht ekipi ku dikur luante Igli Tare, Brescia, i është kthyer Serie A-së. Ekipi fitoi ndaj Ascolit…

Të gjitha lajmet nga Serie A