Të gjitha lajmet

VENDIMI I KG

Ankohet Vëllaznimi, Vushtrria kampione e Ligës së Parë

Foto: KFDukagjini/fb

Ankohet Vëllaznimi, Vushtrria kampione e Ligës së Parë

13 May, 2019 @17:04

Vushtrria është bërë kampione e Ligës së Parë dhe ka siguruar Superligën. Në fakt, vushtrriasit siguruan dje Superligën me humbje 4-3 ndaj Dukagjinit në Klinë, pasi që Vëllaznimi mposhti Besën 4-0 në Gjakovë.

Mirëpo, Vëllaznimi ushtroi ankesë në FFK për aktivizimin e lojtarit Granit Elezaj (që shënoi 4 gola për Dukagjinin dje ndaj Vushtrrisë). Elezaj sipas Vëllaznimit është dashur të pushojë dje, pasi që ka pasur numrin e katër kartonave të verdhë.

TABELA AKTUALE

Kjo, u vërtetua dhe u miratua nga KG i FFK-së dhe ndeshja Dukagjini - Vushtrria u regjistrua sot me 0-3 në të mirë të Vushtrrisë. Ky rezultat e bën Vushtrrinë edhe kampion të Ligës së Parë.

Ndërsa në anën tjetër, në dy xhirot e fundit i vë zjarr edhe më shumë luftës për shkuarje direkte në Superligë, pasi që Dukagjini, Besa e Vëllaznimi - hynë në dy xhirot e fundit me nga një pikë dallim mes vete.

SQARIMI I SITUATËS

Humbja e Vitisë, siguron barazhin për Vëllaznimin

Foto: KFVellaznimi/fb

12 May, 2019 @21:20

Tashmë janë të sigurta tre skuadrat nga Liga e Parë që do të luftojnë për Superligë. Pas Vushtrrisë që…

DUKAGJINI - VUSHTRRIA

Vushtrria siguron Superligën me humbje në derbi

12 May, 2019 @19:24

Përkundër se janë mposhtur 4-3 në përballjen derbi ndaj Dukagjinit, Vushtrria ka festuar në fund të ndeshjes! Lajmi i…

JAVA 28

Të gjitha ndeshjet të dielën në Ligën e Parë

8 May, 2019 @13:19

Xhiroja XXVIII në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, do të luhet të dielën më 12 maj. Të gjitha…

BASHKIMI - DUKAGJINI

Dukagjini fiton para derbit

5 May, 2019 @19:07

Një xhiro para derbit të madh të Ligës së Parë ndërmjet Dukagjinit dhe Vushtrrisë, Dukagjini ka shënuar fitore të rëndësishme…

VUSHTRRIA - DRENASI

Vushtrria pret vetëm teorikisht Superligën

5 May, 2019 @18:54

Fitore bindëse e Vushtrrisë për të pritur tashmë vetëm teorikisht sigurimin e Superligës. Tre golat e ekipit vushtrrias sot…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë