Të gjitha lajmet

FINALE KRYEQYTETASE NË FUTSALL

Dy Prishtina në finale të Kupës

Foto: PrishtinaFutsal/fb

Dy Prishtina në finale të Kupës

14 February, 2020 @14:35

Dy skuadrat e kryeqytetit, Mabetex Prishtina dhe Prishtina 01, do të ballafaqohen në finale të Kupës së Kosovës në futsall.

Këto dy ekipe në ndeshjet gjysmëfinale u treguan më të suksesshme sesa Liburni, përkatësisht BB Llapi.

Mabetex Prishtina kaloi tutje pasi në ndeshjen e parë në kryeqytet e mundi Liburnin 3:2, derisa në ndeshjen e kthimit në Gjakovë përballja e tyre u mbyll 1:1.

Në anën tjetër, Prishtina 01 në gjysmëfinale kishte punë më të lehtë, ngase në të dyja ndeshja e mundi pa problem skuadrën llapjane, me rezultat 10:1, përkatësisht 3:8.

Ndeshja finale do të luhet më 17 shkurt, në orën 20:30 në Pallatin e Rinisë në kryeqytet.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga