Të gjitha lajmet

KUPA E SHQIPËRISË

Shorti dhe datat e çerekfinaleve të Kupës së Shqipërisë

Shorti dhe datat e çerekfinaleve të Kupës së Shqipërisë

12 February, 2020 @16:37

Pas përfundimit të ndeshjeve të sotme dhe konfirmimit të skuadrave të kualifikuara në çerekfinale të Kupës së Shqipërisë, FSHF ka përcaktuar kalendarin për duelet e tetëshes më të mirë të trofeut në fjalë.

Kështu, në çerekfinale do të ndeshen:

Tirana - Besëlidhja,
Vllaznia - Teuta,
Apollonia - Kukësi dhe
Bylis - Skënderbeu.

Duelet e para çerekfinale janë paraparë të luhen më 18 mars 2020, ndërsa ato të kthimit më 8 prill 2020.

Skuadrat më të mira nga dy ndeshjet, shkojnë drejt gjysmëfinales së Kupës.

TEUTA 3-1 VLLAZNIA

Teuta përmbys Vllazninë për t’u ngritur në tabelë

Foto: KFTeuta/fb

16 February, 2020 @19:47

Skudra e Edi Martinit, Teuta, ka arritur që të përmbysë epërsinë e mysafirëve nga Shkodra, për të shënuar fitore 3-1…

DUELET E DITËS

Partizani shfrytëzon gabimet e kryesuesve, Flamurtari arrin fitoren e parë të stinorit

16 February, 2020 @16:20

Janë zhvilluar tre ndeshjet e ditës në Kategorinë Superiore shqiptare, derisa Kukësi nuk ka arritur të shfyrtëzojë kiksin e Tiranës…

FLAMURTARI - KUKËSI

Shkurtaj e Musolli me Çemën, mbajnë lider Kukësin

2 February, 2020 @20:21

Nuk kishte fare problem për liderin e Superiores, Kukësi, në përballje ndaj të fundit në tabelë, Flamurtarit. Veriorët kanë…

GODBERG COOPER

Kukësi zyrtarizon sulmuesin e Schaffhausenit

1 February, 2020 @0:15

Kontratë 1.5 vjeçare i kanë dhënë drejtuesit e Kukësit sulmuesit të derijdeshëm të Schaffhausenit, Godberg Cooper, që para pak çastesh…

SKËNDERBEU 1-0 FLAMURTARI

Bregu rrënon Flamurtarin, e dyta me radhë në 2020 për Skënderbeun

Foto: KFSkenderbeu/fb

25 January, 2020 @16:11

Mendohej se do të ishte sfidë e lehtë, por ekipi korçar është dashur të pres 90 minuta për të shënuar…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore