Të gjitha lajmet

PARIS ST GERMAIN - OLYMPIQUE LYON

Parisi s’lejoi befasi në derbin 6-golësh

Parisi s’lejoi befasi në derbin 6-golësh

9 February, 2020 @23:27

Ligue 1 para pak çastesh përfundoi dueli derbi mes liderit Paris St Germain dhe Olympique Lyonit.

Parisienët kishin nisur perfekt ndeshjen për të shënuar dy herë në pjesë të parë, nisur mirë pjesën e dytë për 3-0 dhe brenda 7 minutash kishin rrezikuar gjithçka, kur mysafirët ngushtojnë epërsinë në 3-2!

Por, 11 minuta para fundit të ndeshjes ka qenë Edinson Cavani që ka qetësuar tifozët në Parc des Princes për fitoren 4-2 [Di Maria 22, Mbappe 38, Marçal AG 47, Cavani 79 - Terrier 52, Moussa Dembele 59 ]e radhës të parisienëve dhe për të mbajtur distancën qetë ndaj ndjekësit, Olympique Marseille.

Parisi udhëheq në Ligue 1 me 61 pikë pas 24 ndeshjeve dhe ndjeket nga Marseille me 49 pikë. Lyon është i nënti, me 33 sosh.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga