Të gjitha lajmet

INTER - MILAN

Përmbysje fantastike në Madonnina, Interi lider

Foto: Inter/fb

Përmbysje fantastike në Madonnina, Interi lider

9 February, 2020 @22:40

Qyteti i Milanos sonte frymon kaltër e zi, derisa Inter ka bërë përmbysje të madhe në pjesë të dytë të ndeshjes, duke rrënuar epërsinë 0-2 të Milanit nga pjesa e parë, për përfundimtaren 4-2!

Milan është treguar tepër i mirë në pjesë të parë të ndeshjes, derisa Zlatan Ibrahimovic asistoi për golin e parë të shënuar nga Ante Rebic dhe vetë shënoi të dytin për 0-2.

E në pjesë të dytë, Meazza fliste kaltër e zi. Kroati Marcelo Brozovic i dha shpresa Interit me goditje nga largësia për 1-2, e tepër shpejt u arrit edhe barazimi me Matias Vecinon 2-2.

Më vonë, pas kornerit Stefan de Vrij shënoi për epërsi 3-2 dhe krejt në fund Romelu Lukaku vulosi fitoren 4-2, për të dërguar në çmenduri stadiumin dhe pjesën neroazzurre të saj.

Me këtë fitore, Inter merr kryesimin e Serie A-së me pikë të njëjta si Juventusi, 54. Derisa Lazio e treta ka 53 pikë.

NGA RAJONI MË I GODITUR

Brescia s’ka arsye të vazhdojë stinorin!

8 April, 2020 @22:53

Skuadra e Brescias në Serie A ka lëshuar një komunikatë sot duke bërë të ditur se refuzojnë të vazhdojnë stinorin…

FIRENCË

Treshja e Fiorentinës, shpëton nga coronavirusi

5 April, 2020 @16:53

Skuadra italiane nga qyteti i Firencës, Fiorentina, ka bërë të ditur sot se tre futbollistët e saj që kishin dalë…

MEDIA TALK

Inter jep 3 lojtarë për Chiesën

4 April, 2020 @14:25

Futbollisti i Fiorentinës, Federico Chiesa, po kërkohet nga Interi i Milanos, ka bërë të ditur Sportmediaset sot. Chiesa 22…

MEDIA TALK

Shevchenko krahason coronavirusin me Çernobilin

29 March, 2020 @13:42

Ylli i dikurshëm i Milanit, ukrainasi Andriy Shevchenko ka krahasuar pandeminë coronavirus me fatkeqësinë nukleare në Çernobil, që ka ndodhur…

KOMUNIKATA E JUVENTUSIT

Lojtarët e Juventusit “shkrijnë” rrogat

Foto: juventus.com

29 March, 2020 @13:25

Futbollistët e rekord-kampionit të Italisë, Juventus dhe trajneri i skuadrës Maurizio Sarri janë pajtuar që rrogat e tyre mujore të…

Të gjitha lajmet nga Serie A