Të gjitha lajmet

SPAL

Leonardo Semplici pas historisë me klubin, pranë largimit

Leonardo Semplici pas historisë me klubin, pranë largimit

10 February, 2020 @8:43

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, shpejt pritet të bëhet me trajner të ri te ekipi i tij në Serie A, SPAL.

Njoftimin e ka bërë të ditur Sky Sport Italia, derisa ekipi i Spalit është pranë ndarjes me trajnerin aktual Leonardo Semplici.

Në vend të Semplicit ekipi ka zhvilluar bisedime me selektorin e Italisë U21, Luigi di Biagio, që pritet të merr drejtimin e skuadrës, për t’i shpëtuar këta të fundit nga rënia prej elite.

Përndryshe Semplici ka marrë drejtimin e Spalit në dhjetor të vitit 2014, kur Spal ka qenë ekip i Serie C-së! Por, sikurse çdo tregimi që i vie fundi, edhe për 52 vjeçarin duket se janë ditët e fundit në krye të skuadrës.

Leoja kishte bartur skuadrën në Serie B për herë të parë në 23 vite. Pastaj menjëherë i çoi në Serie A, ku ka arritur t’i mbajë për tre stinorë radhazi 2017/18, 18/19 dhe 19/20.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga