Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS

Feronikeli në 2 minutat e fundit, eliminon Lirinë

Feronikeli në 2 minutat e fundit, eliminon Lirinë

12 February, 2020 @14:37

Pas një pjese të parë të qëndrueshme të Lirisë, që duroi mbi 5-6 raste të mira të Feronikelit dhe pritjes së gjatë për të dëgjuar fishkëllimën e fundit të gjyqtarit dhe sinjalizimin e vazhdimeve, Liria u mposht.

Feronikeli dukshëm më i mirë dhe me raste më të mëdha në ndeshje, krejt në fund të takimit çau mbrojtjen e prizrenasve që luanin lojën e parë zyrtare nën drejtimin e trajnerit Skender Shengyli.

SKEMA E KUPËS

Ka qenë Besmir Bojku që shënoi në minutën e 88-të të ndeshjes për 0-1, kur pranoi një top nga Mendurim Hoti.

Ndërsa ky i fundit në minutën e 90-të pa penalltinë e mbrojtur nga portieri Drilon Hodaj, të cilën nga dëbimi e shtyu në portë Mendy për përfundimtaren 0-2 [Bojku 88, Mendy 90].

Fitorja e çon Feronikelin e Agim Sopit në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, ndërsa për Lirinë, që ka qenë skuadra e vetme nga Liga e Parë që arriti në çerekfinale të Kupës, kjo ishte përshëndetje nga gara.FORMACIONET STARTUESE:

LIRIA: Hodaj, Bytyqi, Lila, Igumanovic, Gjeraj, Susuri, Islamaj, Tafili, Gashi, Memaj, Karahoda. Trajner: Skender Shengyli. FERONIKELI: Troshupa, Lladrovci, Berisha, Y. Hoxha, Islami, Bojku, Dabiqaj, Da Silva, M. Hoxha, Loshi, Zeka. Trajner: Agim Sopi.

DUELET E XHIROS XIX

Xhiroja e radhës hapet në “Ferki Aliu”

18 February, 2020 @15:12

Me duelin Vushtrria-Drita hapet xhiroja e XIX e Superligës, duel ky që është paraparë të zhvillohet të premten me fillim…

KUPA E KOSOVËS

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve të Kupës

18 February, 2020 @12:11

Para pak çastesh është hedhur shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës, ndërsa katër skuadrat kanë mësuar datat e ndeshjeve…

DUKAGJINI - LLAPI

S’preken rrjetat në ndeshjen Dukagjini - Llapi

FOTO / Arkiv

16 February, 2020 @15:23

Ndeshja në mes të Dukagjinit dhe Llapi, ka përfunduar me rezultat të barabartë 0-0. Edhe pse nuk shënuan, kishte raste…

FLAMURTARI - TREPÇA '89

7 gola, 1 karton të kuq, Gucev sjell fitoren

16 February, 2020 @15:07

Ndeshja e çmendur në mes të Flamurtarit dhe Trepçës ‘89, përfundoi me rezultat 4-3, në favor të skuadrës prishtinase. Flamurtari…

DRITA - GJILANI

Hero i derbit të Anamoravës, Betim Haxhimusa

16 February, 2020 @15:03

Me dy golat e shënuara nga Betim Haxhimusa, Drita doli fitues në derbin e Anamoravës kundër Gjilanit me rezultat 2-0. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga