Të gjitha lajmet

KLINSMANN

Qëndroi vetëm 10 xhiro

Foto: Hertha/fb

Qëndroi vetëm 10 xhiro

12 February, 2020 @10:55

Trajneri i emëruar në nëntor të vitit të kaluar, ka duruar vetëm 10 xhiro si shef i shtabit teknik të Herthës.

Jurgen Klinsmann përmes një njoftimi në Facebook ka bërë të ditur se nuk do të jetë më trajner i Herthës së Berlinit, pasi që i mungoi përkrahja dhe besimi nga njerëzit përreth.

Klinsmann, ka shprehur besimin se Hertha do të mbijetojë, ndërsa do të merr detyrën e anëtarit të Bordit të ekipit nga kryeqyteti gjerman.

Hertha harxhoi 70 milionë euro për transfere në afatin kalimtar të janarit, por ka arritur vetëm një fitore në 5 ndeshjet e fundit.

DFB POKAL

Rashica shënon histori te Werderi, që eliminoi Dortmundin

Foto: Werder/fb

4 February, 2020 @22:55

Futbollisti i Kosovës, Milot Rashica, me golin e shënuar sonte në fitore ndaj Borussia Dortmundit 3-2 në kuadër të…

BORUSSIA DORTMUND 5-0 UNION BERLIN

Senzacioni Håland vazhdon, 8 tentime, 7 gola në 3 ndeshje

Foto: BVB/fb

1 February, 2020 @17:41

Sulmuesi i ri norvegjez, Erling Håland, ka vazhduar të shënojë për ekipin e tij të ri, Borussia Dortmund. Håland…

FORTUNA 1-1 EINTRACHT

Valoni startues në barazimin e Fortunës

Foto: Fortuna/fb

1 February, 2020 @17:34

Valon Berisha ka qenë në formacionin startues te ekipi i tij i ri Fortuna, që ka barazuar ndaj Eintrachtit 1-1…

AUGSBURG 2-1 WERDER

Kriza te Werderi i Rashicës vazhdon, ekipi mbetet në zonën e rrezikshme

Foto: bundesliga.de

1 February, 2020 @17:23

Augbsburgu ka ndërprerë serinë prej tre ndeshjeve pa fitore në Bundesligë, për të përmbysur epërsinë e pjesës së parë të…

VALON BERISHA

Valon Berisha kalon në Bundesligë!

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 January, 2020 @13:06

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha, është shumë afër të kalojë në Bundesligë. Berisha i cili në këtë sezon…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga